Zwycięstwo Jagiellonii z Widzewem w meczu kontrolnym

2014.07.05 00:00
W sparingowym meczu rozgrywanym w Gutowie Małym, przygotowująca się do rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała z pierwszoligowym Widzewem Łódź 2:0 (1:0).

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: Madera 39', Tuszyński 80'

Jagiellonia Białystok: 33. Krzysztof Baran - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 14. Marek Wasiluk, 17. Radosław Jasiński - 16. Jan Pawłowski (74 Karol Świderski), 19. Povilas Leimonas, 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos, 15. Damian Kądzior (64, 10. Nika Dzalamidze) - 9. Patryk Tuszyński

Widzew Łódź: Patryk Wolański (81 Seweryn Derbisz) - Patryk Stępiński (74 Szczepan Krzeszowski), Krystian Nowak, Michał Sołtysik, Marcin Kozłowski (66 Jakub Karwat), Rafał Augustyniak, Szymon Zgarda (66 Damian Warchoł), Mariusz Rybicki (80 Jakub Czapliński), Bartłomiej Kasprzak, Adrian Pietrowski (46 Przemysław Jastrzębski), Mateusz Broź

Pierwsza część gry to minimalna przewaga Jagiellonii. Żółto-czerwoni groźną sytuację stworzyli po kwadransie gry, kiedy to Kądzior chciał zaskoczyć bramkarza Widzewa strzałem z Woleja, ale uderzył minimalnie niecelnie. Chwilę później w poprzeczkę trafił Pawłowski. Pod koniec pierwszej połowy gola zdobyła Jagiellonia. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do stojącego tuż przed szesnastką Madery, który celnym strzałem pokonał Wolańskiego.

Na drugą część gry zawodnicy z Białegostoku wyszli bez zmian. Ciekawą akcję w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza zobaczyliśmy ok. 60. minuty, na strzał po dośrodkowaniu z bocznego sektora zdecydował się Tuszyński, ale uderzył zbyt słabo, by móc zaskoczyć Wolańskiego. Dziesięć minut później mogło być 1:1, ale rzut karny wykonywany przez Brozia obronił Krzysiek Baran. W 80. minucie było 2:0 dla Jagi, a bramkę zdobył Tuszyński, który uderzył na tyle precyzyjnie, że nie dał szans golkiperowi Widzewa. Wynik nie uległ już zmianie i Jagiellonia ostatecznie pokonała Widzew Łódź 2:0 (1:0).

W drugim dzisiejszym pojedynku Jagiellonia Białystok grając drugim składem wygrała z drugoligowym MKS Kluczbork 1:0 (1:0).