21-latek zniszczył na cmentarzu około 60 nagrobków

2015.11.12 00:00
Policjanci z Sokółki zatrzymali 21-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o dokonanie w pierwszych dniach listopada kradzieży szeregu krzyży i figurek.
21-latek zniszczył na cmentarzu około 60 nagrobków
Fot: KWP Białystok
Na cmentarzu w Kundzinie zostało zniszczonych około 60 nagrobków

Tydzień temu mężczyzna, odwiedzając rodzinny grobowiec na cmentarzu w Kundzinie, stwierdził kradzież metalowych elementów z nagrobka. Powiadomił o tym policję. W trakcie oględzin przeprowadzonych na cmentarzu okazało się, że podobnych kradzieży dokonano również na blisko 60 innych mogiłach, z których także zginęły metalowe krzyże i figurki.

Wyjaśniający okoliczności zdarzenia mundurowi w wyniku kilkudniowej pracy ustalili i zatrzymali podejrzanego o to 21-letniego mieszkańca Sokółki. W jego przeszukanym mieszkaniu odnaleźli pocięte już na części oraz całe skradzione elementy, które były przygotowane do sprzedaży w punktach skupu złomu.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów ograbienia grobów. Kodeks karny za taki czyn przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. Zatrzymany 21-latek został doprowadzony do prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

605 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39