25 rodzin czeka na pilną pomoc!

2023.12.13 13:53
Do piątku (15 grudnia) można zgłaszać się do stworzenia tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wiele rodzin wciąż nie ma swoich darczyńców.
25 rodzin czeka na pilną pomoc!
Fot: Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to inicjatywa z imponującą tradycją - działa od 2001 r. Także teraz każdy z nas może zaangażować się w akcję i sprawić, że potrzebujący otrzymają pomoc, spokojne święta i nadzieję na poprawę swojego losu.

Pomóc należy każdemu

– Czy Paczkę można zrobić na ostatnią chwilę? Tak. Nie chcemy zostawić ani jednej rodziny bez pomocy. Nie może być tak, że ktoś przed świętami nie zostanie wybrany i będzie miał nie tylko smutne święta, ale też świadomość, że nikt mu nie chciał pomóc. Jeśli zastanawiacie się, jak długo przygotowuje się Paczkę, to wiedzcie, że te codzienne rzeczy, jak środki czystości czy żywność możecie kupić za rogiem. Natomiast te większe rzeczy można kupić nawet 17 grudnia, wtedy będzie niedziela handlowa. I jeszcze jedno: gdy wybieracie rodzinę, dostajecie numer telefonu do wolontariusza, który może Wam doradzić, jak paczkę przygotować. I co ważne, wielkogabarytowe rzeczy można dostarczyć po Weekendzie Cudów – zachęca do pomocy Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

Rodziny ze Szlachetnej Paczki wciąż czekają

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do tysięcy rodzin, które na co dzień zmagają się z bardzo podstawowymi problemami: brakiem bezpieczeństwa, pustką w lodówce, chłodem, samotnością. Razem z zapasem żywności i detergentów, ciepłymi ubraniami, kuchenką gazową, której od dawna brakowało czy garnkami rodziny dostają dużo więcej: wsparcie emocjonalne i poczucie, że nie są same ze swoimi problemami. Jedną z rodzin, które wciąż czekają na pomoc, jest rodzina pani Agnieszki. To heroska, która samotnie wychowuje gromadkę dzieci. Odeszła od przemocowego męża, choć decyzja nie była łatwa, dzieci dają jej siłę do walki o lepsze życie. Najważniejsze, że mamy siebie – mówią. Na spokojniejsze życie, nie tylko od święta, pozwoli im kuchenka gazowa, na której Pani Agnieszka będzie mogła przygotowywać dzieciom ciepłe posiłki. Ta, którą mają, często nie działa.

Na Podlasiu na pomoc wciąż czeka aż 25 rodzin - by odmienić ich święta, można zgłaszać się do piątku przez stronę internetową Szlachetnej Paczki.

ms
24@bialystokonline.pl

1615 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39