O zamówienie starają się 3 podmioty z Białegostoku: MPO sp. z o.o. za 19,4 tys. zł; Przedsiębiorstwo Usługowo-Asenizacyjne Astwa sp. z o.o. za 32,3 tys. zł oraz konsorcjum firm: Czyścioch i Mobilna obsługa Przedsiębiorstw Jarosław Tarachoń sp.k. za 34,8 tys. zł (ceny brutto za miesiąc prowadzenia punktu).
- Wczorajsze otwarcie ofert przybliża nas do uruchomienia drugiego PSZOK-u. Obecnie trwają prace komisji przetargowej mające na celu sprawdzenie ofert pod kątem formalnym. Po rozstrzygnięciu przetargu, umowę z wykonawcą zawrzemy do końca 2017 r. – powiedział Adam Kamiński wiceprezes spółki Lech.
Oprócz spełnienia wszelkich wymogów dotyczących przepisów technicznych i sanitarnych, punkt musi znajdować się w lokalizacji, która umożliwi dogodny dojazd dla mieszkańców. Istotnym warunkiem do spełnienia przez potencjalnego wykonawcę jest również umożliwienie oddania odpadów przez co najmniej 60 godzin w tygodniu. Punkt ma funkcjonować od wtorku do soboty w godzinach 6.00–18.00.
W punkcie nieodpłatnie będą przyjmowane w każdej ilości następujące frakcje odpadów: papier i makulatura; tworzywa sztuczne; szkło; metale; opakowania wielomateriałowe; odpady komunalne ulegające biodegradacji; przeterminowane leki; chemikalia; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony; tekstylia i odzież oraz odpady zielone.
Do istniejącego Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach w ciągu sześciu miesięcy białostoczanie oddali ponad 460 ton odpadów problemowych i niebezpiecznych.
ewelina.s@bialystokonline.pl