300 młodych dębów posadzono w Białowieży i Sowlanach

2013.06.10 00:00
Nowe drzewa pojawiły się w okolicy centrum edukacji leśnej w Białowieży i w Sowlanach. Posadzili je przedstawiciele firm zrzeszonych w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego, z inicjatywy jednego z jej członków, Chesapeake Białystok.
300 młodych dębów posadzono w Białowieży i Sowlanach
Fot: Wojciech Wojtkielewicz

W piątek 150 dębow posadzono w Białowieży, a w sobotę drugie tyle drzewek pojawiło się w Sowlanach, na terenie gminy, w której działają dwa zakłady produkcyjne należące do spółki.

Pomysł posadzenia 300 drzew, zatem tylu, ile osób zatrudnia znajdujące się w podbiałostockich Zaściankach przedsiębiorstwo, to element działalności na rzecz ochrony przyrody, a zarazem forma edukacji ekologicznej skierowanej do jego pracowników.

- To pewnego rodzaju ukłon w stronę natury. Zwłaszcza, że ze względu na profil i specyfikę działalności, zakład jest z nią trwale związany. Jest to oczywiście tylko rodzaj symbolu, bo nasze zaangażowanie na tym polu jest znacznie szersze. Od 2009 roku w spółce działa System Zarządzania Środowiskowego ISO 14 001. Posiadamy też certyfikaty FSC/PEFC związane ze zrównoważoną gospodarką leśną – wyjaśnia Andrzej Sosna, dyrektor generalny Chesapeake Białystok.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

844 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39