34 mln zł dla podlaskich szkół. Uczniowie podniosą swoje kompetencje i rozwiną pasje

2020.10.29 16:47
Aż 80 szkół z województwa podlaskiego dostanie dofinansowanie w wysokości 34 mln zł na podniesienie jakości edukacyjnej. Z dodatkowych zajęć skorzysta ponad 10 tys. uczniów i 1,4 tys. nauczycieli.
34 mln zł dla podlaskich szkół. Uczniowie podniosą swoje kompetencje i rozwiną pasje
Fot: Pixabay

Zajęcia pomogą rozwinąć pasje i talenty

W czwartek (29.10) zarząd województwa podlaskiego przyznał dofinansowanie do 45 projektów, które obejmują 80 szkół. Fundusze mają zostać przeznaczone na lepszą ofertę edukacyjną, która pozwoli na odkrywanie talentów wśród dzieci, rozwijanie pasji i uczenie się nowoczesnych przedmiotów.

Pieniądze zostaną wykorzystane na zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z zwiększaniem kompetencji i umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Są nimi m.in. umiejętności matematyczno-przyrodnicze, technologie informacyjno-komunikacyjne, kreatywność, innowacyjność, posługiwanie się językami obcymi, przedsiębiorczość czy krytyczne myślenie. Niektóre placówki zostaną wyposażone m.in. w tablice interaktywne, komputery.

W szkołach będą również realizowane zajęcia oparte na eksperymentach. Dzieci będą mogły samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i wyciągać z tego wnioski. Natomiast uczniowie ze specjalnymi potrzebami będą mogli skorzystać z zajęć terapeutycznych, logopedycznych czy korekcyjnych.

Bezpłatne zajęcia dla 10 tys. uczniów

Projektami zostało objętych 80 szkół z województwa podlaskiego. Łącznie z dodatkowych, darmowych zajęć skorzysta prawie 10 tys. uczniów. Najbardziej zdolni będą mogli liczyć na stypendia. Ponadto, ok. 1,4 tys. nauczycieli będzie mogło podnieść swoje kompetencje poprzez uprzednie szkolenie.

Nabór wniosków był prowadzony w ramach: Działania 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Całkowita wartość projektów wyniosła 39 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 34 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1669 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39