Adrian Siemieniec z cennym wyróżnieniem. Dołączył do Michała Probierza i Ireneusza Mamrota

2023.09.07 14:05
Szkoleniowiec Jagiellonii, Adrian Siemieniec, został wybrany "Trenerem Miesiąca" w PKO Ekstraklasie. Dla 31-latka to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.
Adrian Siemieniec z cennym wyróżnieniem. Dołączył do Michała Probierza i Ireneusza Mamrota
Fot: Grzegorz Chuczun

Adrian Siemieniec to najmłodszy szkoleniowiec pracujący obecnie w PKO Ekstraklasie. Choć trener Jagi nie może pochwalić się dużym bagażem doświadczenia, to jednak nie przeszkadza to mu w wykręcaniu bardzo solidnych wyników. Prowadzona przez Siemieńca Duma Podlasia świetnie weszła w sezon 2023/2024, o czym świadczy fakt, że Żółto-Czerwoni przez tydzień znajdowali się na szczycie tabeli. Nic więc zatem dziwnego, że to właśnie opiekun białostoczan został wybrany "Trenerem Miesiąca". W sierpniu Jagiellonia wygrała wszystkie swoje spotkania (z Widzewem Łódź, Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze), a jej bilans bramkowy wyniósł 7:2, co oznacza, że ekipa ze stolicy Podlasia zdobywała średnio ponad 2 gole na mecz.

Adrian Siemieniec to najmłodszy zdobywca statuetki w historii. Warto dodać, że wcześniej w barwach Jagiellonii po podobne wyróżnienie sięgali tylko dwaj szkoleniowcy. Mowa tu o Michale Probierzu (kwiecień 2017 r.) oraz Ireneuszu Mamrocie (luty 2018 r.).

Wyboru "Trenera Miesiąca" dokonują szkoleniowcy wszystkich 18 klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Sierpniowy laureat zdobył dokładnie połowę wskazań, a najgroźniejszym konkurentem Adriana Siemieńca okazał sie Jacek Magiera ze Śląska Wrocław z 6 punktami na koncie. Pojedyncze głosy zgarnęli jeszcze: Jacek Zieliński (Cracovia), Kosta Runjaic (Legia Warszawa) i Waldemar Fornalik (KGHM Zagłębie Lubin), który "Trenerem Miesiąca" został w lipcu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

680 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39