Ambasador Japonii w Białymstoku. Promocja nowej książki Muzeum Pamięci Sybiru

2023.10.16 14:48
W czwartek 19 października odbędzie się spotkanie promujące książkę „Polskie dzieci w Kraju Kwitnącej Wiśni” autorstwa dr Sylwii Szarejko. To historia wdzięczności, życzliwości i wsparcia w złowrogim świecie 1920 roku.

Ambasador Japonii w Białymstoku. Promocja nowej książki Muzeum Pamięci Sybiru
Fot: Materiały organizatora

Spotkanie promujące książkę „Polskie dzieci w Kraju Kwitnącej Wiśni” autorstwa dr Sylwii Szarejko swoją obecnością zaszczyci gość specjalny - ambasador Japonii w Polsce, Akio Miyajima. Podczas wydarzenia będzie można zakupić najnowszą publikację Muzeum Pamięci Sybiru w promocyjnej cenie.

Fabuła i proces powstawania publikacji

Publikacja powstała w ramach serii ”Małe historie Sybiru”. To niezwykle poruszająca opowieść o tym, jak Czerwony Krzyż pomógł tysiącom polskich dzieci wydostać się z ogarniętej wojną domową Rosji. Potomkowie osadników i zesłańców dotarli przez Japonię aż do niepodległej już Polski.

W publikacji zawarto informację o tym, jak dokładnie przebiegała akcja, jak wyglądały realia polskich dzieci podczas tej niezwykle ciężkiej przeprawy oraz kto był w nią zaangażowany, wspierając “syberyjskie dzieci” zarówno po stronie polskiej, jak i japońskiej. Poznamy także dalsze losy polskich dzieci.

Bogatą szatę graficzną publikacja zawdzięcza Dorocie Klimowicz-Bołtromiuk.

O pracy nad polsko-japońską publikacją mówi dr Sylwia Szarejko:

- Ogromne wsparcie, którego doświadczyłam podczas pisania tej książki, zarówno ze strony japońskiej, jak i polskiej, było potwierdzeniem tego, o czym pisał w swoich wspomnieniach jeden z bohaterów tej książki: „Życzliwość, serdeczność, ciepły i ujmujący stosunek” – takie emocje zapamiętały ze swojego pobytu w Japonii „polskie dzieci Sybiru”. Ja wynoszę takie same wrażenia po ukończeniu pracy nad tą publikacją – mówi autorka książki wydanej przez Muzeum Pamięci Sybiru.

Spotkanie spotkanie promujące książkę odbędzie się już w najbliższy czwartek, 19 października, o godzinie 15:00 w sali audiowizualnej Muzeum Pamięci Sybiru.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
900 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39