Arcydzieło baletowe "Jezioro Łabędzie" wkrótce w Operze

2022.02.22 11:52
"Jezioro Łabędzie" uchodzi za najpiękniejszy balet świata. Dzieło Piotra Czajkowskiego jest najbardziej rozpoznawalne wśród melomanów i nie tylko. Polski Balet Królewski pokaże "Jezioro Łabędzie" 14 marca w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Arcydzieło baletowe "Jezioro Łabędzie" wkrótce w Operze
Fot: Materiały prasowe

Polski Balet Królewski jest młodym zespołem. Jednak na pewno jest jednym z najlepszych zespołów baletowych w Europie. Twórcy Polskiego Baletu Królewskiego chcieli zebrać najlepszych tancerzy zarówno polskich, jak i zachodnio i południowoeuropejskich. Celem było odzwierciedlenie najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwanie oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji. Tancerze prezentują wysoki poziom techniczny i artystyczny.

W zespole tańczą m.in.: Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów.

"Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego to arcydzieło sztuki baletowej. Balet rosyjskiego kompozytora wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Bo kto nie kojarzy słynnych tanecznych układów, zapadających w pamięć dźwięków?

Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

"Jezioro Łabędzie" będzie można zobaczyć 14 marca, o godz. 17:00 oraz 20:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

984 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39