Bezpłatna nauka języka angielskiego i zagraniczne wizyty studyjne. Chętni poszukiwani

2018.09.05 15:46
Białostoczanie, którzy są pełnoletni, chętni do nauki i otwarci na świat, mogą zgłaszać się do Centrum Kształcenia Ustawicznego. Instytucja realizuje duże projekty językowo-zawodowe.
Bezpłatna nauka języka angielskiego i zagraniczne wizyty studyjne. Chętni poszukiwani
Fot: Dorota Mariańska

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku otrzymało z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji 450 tys. euro. To pieniądze, dzięki którym instytucja zrealizuje kilka międzynarodowych projektów. Rekrutacja do nich potrwa do 15 września. Zgłaszać mogą się pełnoletni mieszkańcy Białegostoku. Jednak w pierwszej kolejności muszą oni zostać słuchaczami CKU. Przygotowano około 100 miejsc. Przedsięwzięcia potrwają 2 lata.

- Zapewniamy bezpłatne zajęcia z języka angielskiego przez dwa lata: język angielski ogólny oraz język angielski zawodowy. Oprócz tego stawiamy także na rozwój kompetencji miękkich, umiejętności porozumiewania się, kształtowania postaw przedsiębiorczych, rozwijania kreatywności, umiejętności poruszania się po rynku pracy – mówi Bożena Barbara Krasnodębska, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Zaplanowano też warsztaty motywacyjne oraz konsultacje z doradcą zawodowym. Poza tym chętni będą mogli wziąć udział w wizycie studyjnej w jednym z ponad 15 krajów (np. Finlandii, Islandii, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Bułgarii czy Słowenii).

Centrum Kształcenia Ustawicznego jest publiczną placówką. Kształci dorosłych w formach szkolnych i pozaszkolnych (kursy). Funkcjonuje od 2005 r.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1261 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39