Bezpłatne badania dla mieszkańców Białegostoku

2019.10.02 07:44
W środę (2 października) na Rynku Kościuszki przed fontanną odbędą się bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców Białegostoku. A to wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii "Servier dla serca".
Bezpłatne badania dla mieszkańców Białegostoku
Fot: pixabay.com

Od 2003 roku organizatorzy kampanii "Servier dla serca" przypominają o tym, jak ważne są nie tylko regularne badania profilaktyczne umożliwiające wczesną diagnozę, ale również zdrowe zachowania eliminujące ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zdrowe nawyki żywieniowe to podstawa

Kampania od 17 lat zwraca uwagę Polaków na stan zdrowia ich serc. Zachęca do zmiany trybu życia i wdrażania już od najmłodszych lat prawidłowych wzorców, takich jak wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, regularne badania profilaktyczne, podejmowanie aktywności fizycznej czy też porzucenie nałogów.

Tegoroczna edycja kampanii odbywa się pod hasłem "Zagłosuj na swoje serce" i w sposób szczególny koncentruje się na dławicy piersiowej, będącej ostatnim stadium niedokrwiennej choroby serca, która należy do tzw. chorób cywilizacyjnych i występuje średnio u około 20-40 osób na 1000. Zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem: zazwyczaj pojawia się po 40. roku życia u mężczyzn i po 50. roku życia u kobiet.

Według szacunków ekspertów, każdego roku w Europie na dławicę piersiową zapada od 2 do 4 osób na 1000 mieszkańców, a choruje między 20 a 40 osób na 1000 mieszkańców. W Polsce z powodu dławicy piersiowej może cierpieć około 1,5 mln osób, a w USA nawet 8,5 mln osób.

Bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców Białegostoku

2 października na Rynku Kościuszki przed fontanną (w godz. od 10.00 do 18.00) odbędą się bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców Białegostoku. Zaplanowano je w ramach "Servier dla serca". XVII edycja Ogólnopolskiej Kampanii profilaktyczno-edukacyjnej odbywa się pod hasłem "Zagłosuj na swoje serce".

Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier oferuje:

- badanie ciśnienia tętniczego krwi,
- badanie stężenia glukozy we krwi,
- badanie stężenia cholesterolu we krwi wraz z frakcjami HDL i LDL oraz trójglicerydami,
- pomiar masy ciała (wskaźnika BMI),
- konsultacje kardiologiczne (w uzasadnionych przypadkach),
- EKG (w uzasadnionych przypadkach).

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1123 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39