Bezpłatne porady w Sądzie Rejonowym

2015.10.11 00:00
Od poniedziałku (12.10) w Sądzie Rejonowym w Białymstoku będzie otwarty darmowy Punkt Informacyjny Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.
Bezpłatne porady w Sądzie Rejonowym
Fot: ŁW
W Sądzie Rejonowym powstanie Punkt Informacyjnego Centrum Sprawiedliwości

Zadaniem Punktu Informacyjnego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej będzie udzielanie darmowej pomocy stronom postępowań sądowych oraz świadkom. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się m.in. jak zachować się na sali rozpraw, jakie prawa i obowiązki dotyczą uczestników postępowań sądowych i jakiego rodzaju orzeczenia według przepisów prawnych mogą zapaść w sprawie określonego typu.

"Projekt ten jest oparty o funkcjonujące w Norwegii rozwiązania dotyczące tzw. asystentów świadków. Służy ułatwieniu petentom poruszania się w gąszczu zasad rządzących postępowaniami sądowymi. Jednocześnie pozwoli rozszerzyć ofertę pomocy świadczonej stronom i świadkom przez Biuro Obsługi Interesanta" - czytamy na stronie Sądu Rejonowego.

Bezpłatne porady będą udzielane przez wolontariuszy – studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. PI CSN będzie otwarty codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

969 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39