Białostocka wersja "Piotrusia Pana". Premiera jeszcze w lipcu

2018.07.06 11:47
Mimo wakacji na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego trwają prace nad spektaklem "Wendy". Przedstawienie powstaje w oparciu o powieść Jamesa Matthew Barriego "Piotruś Pan".
Białostocka wersja "Piotrusia Pana". Premiera jeszcze w lipcu
Fot: Jarosław Stasiulewicz

Jak zapewniają twórcy - studenci IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej, szykuje się pełna radości, zabawy i przygód wyprawa do krainy Wiecznego Dzieciństwa, skąd dzieci nie chcą wracać i za którą dorośli - od czasu do czasu - wciąż tęsknią.

W białostockim spektaklu to Wendy zabiera widzów do Nibylandii. I to za jej sprawą poznajemy krainę marzeń, wyobraźni, dzieciństwa, które wprawdzie trwa wiecznie, ale czy... na zawsze?

"Wendy" to spektakl o pożegnaniu z dziecięcymi marzeniami, ale też wspomnienie naszego własnego dzieciństwa. To historia o odpowiedzialności, za siebie i innych; o budowaniu tożsamości i świadomym wkraczaniu w dorosłość; o tym, że po prostu dorastamy. To przedstawienie, które dzieci przenosi w krainę snów, a dorosłym przypomina o tym, jak kiedyś śnili. To przygoda pełna humoru, wzruszeń i świetnej zabawy!

"Wendy" jest spektaklem dyplomowym piątki studentów: Agaty Soboczyńskiej, Macieja Cempury, Tomasza Frąszczaka, Mateusza Stasiulewicza i Macieja Zalewskiego. Opiekę artystyczną sprawują Jacek Dojlidko i Agnieszka Makowska. Scenografię przygotowała Agata Soboczyńska. Za muzykę odpowiada Maciej Cempura, a teksty piosenek napisał Dariusz Czajkowski. Przedstawienie trwa 45 minut.

Pierwsze pokazy zaplanowane są w drugiej połowie lipca. Premiera odbędzie się w sobotę (21.07). Spektakl można obejrzeć także w dniach: 22 lipca oraz 24-29 lipca.

Repertuar Teatru Szkolnego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39