Białostockie firmy szukają praktykantów i stażystów. Studenci mogą się zgłaszać

2021.07.13 13:23
Wakacje są okresem, kiedy wielu studentów chce podnieść swoje kompetencje. Taką szansę dają staże, które później ułatwiają znalezienie pracy po zdobyciu dyplomu.
Białostockie firmy szukają praktykantów i stażystów. Studenci mogą się zgłaszać
Fot: Stekop

Wakacyjne staże niosą ze sobą wiele korzyści. Student ma szansę zapoznać się z profilem firmy, w której być może zechce pracować w przyszłości. Do tego podczas takich praktyk może się dużo nauczyć i dowiedzieć.

Studenci mogą się zgłaszać do STEKOPu

Obecnie stażystów szuka STEKOP oraz Alu-frost. Pierwsza z nich jest producentem specjalistycznych urządzeń i systemów w branży ochrony osób i mienia, druga zajmuje się wytwarzaniem stalowych akcesoriów samochodowych oraz laserową obróbą blach.

- W STEKOPIE realizujemy innowacyjne projekty w dziedzinach automatyki, robotyki i elektroniki. U nas z powodzeniem można rozwinąć skrzydła, pracując nad najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa. Cenne doświadczenie zdobywa się pod okiem sprawdzonych profesjonalistów. Dodatkowo jesteśmy zgranym zespołem i pracuje się tu w miłej, czasem wręcz domowej atmosferze – mówi Marek Nowakowski, przedstawiciel Stekopu.- Stawiamy na ludzi z pasją, którzy chcą zgłębiać tajniki współczesnej ochrony i pracować przy licznych autorskich projektach - dodaje.

Stekop ma bardzo rozbudowaną sieć terenowych oddziałów w całej Polsce. W sumie zatrudnia 3000 pracowników. W siedzibie znajdują się laboratoria informatyczne oraz elektroniczne, a także pracownia projektowa. Co roku przedsiębiorstwo przyjmuje młodych ludzi na staże i praktyki w okresie wakacyjnym. Niektórzy zostają później pracownikami firmy:

- Bardzo cenię sobie to, że mam realny wpływ na realizację każdego projektu, a te są naprawdę ciekawe i nietypowe. To daje mi cenne doświadczenia i możliwość rozwoju. Dodatkowo przyjazna atmosfera sprawia, że do takiej pracy chce się przychodzić – mówi Przemysław Dąbrowski, student z Politechniki Białostockiej.

Alu-frost też czeka na stażystów

Stażystów i praktykantów szuka także Alu-frost. Firma uczestniczyła nawet w programie Politechniki Białostockiej, dzięki któremu studenci wydziału mechanicznego mogli spróbować swoich sił w dziale obróbek CNC.

– Zgłosiło się kilku studentów, a jeden z nich popracował z nami przez jakiś czas. Myślę, że jesteśmy idealnym miejscem do tego, by młodzi ludzie zdobywali tak cenne w tych czasach doświadczenie. A najlepsi stażyści oczywiście będą mogli zostać z nami na dłużej, na naprawdę dobrych warunkach finansowych i w dynamicznym zespole profesjonalistów – mówi Piotr Świrko, prezes Alu-frost.

Zakład Alu-frost jest jednym z pierwszych, gdzie zaczęto stosować technikę skanowania 3D w procesie projektowania stalowych akcesoriów samochodowych.

- Wykorzystujemy zdobyte przez lata doświadczenie i nasz potencjał kadrowy do tego, aby wspierać rozwój nowoczesnych technologii i przemysłu oraz wzmacniać pozycję podlaskiego biznesu– dodaje Świrko.

Osoby zainteresowane stażami i praktykami mogą kontaktować się bezpośrednio z firmami.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1310 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39