Białostoczanie lekceważą obostrzenia. Strażnicy kontrolują autobusy

2020.08.07 17:58
Epidemia w Polsce osiąga szczyty zachorowań. Wiele osób coraz rzadziej stosuje się do reżimu sanitarnego. W Białymstoku Straż Miejska kontroluje autobusy, a za brak maseczki wystawia mandaty.
Białostoczanie lekceważą obostrzenia. Strażnicy kontrolują autobusy
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Wzmożone kontrole

W Polsce codziennie rośnie ilość osób zakażonych koronawirusem. Ludzie coraz częściej lekceważą obostrzenia sanitarne, w związku z tym białostocka Straż Miejska zaczęła walczyć.

W autobusach komunikacji miejskiej strażnicy prowadzą wzmożone kontrole. Sprawdzają, czy przestrzegany jest obowiązek zakrycia ust i nosa.

Wszystkie osoby, które nie noszą maseczki czy przyłbicy muszą liczyć się z konsekwencjami. Za nieprzestrzeganie obostrzeń grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Wspólne bezpieczeństwo

Stan epidemii nadal trwa, dlatego należy stosować się do wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych. Przestrzegając przepisy, zmniejszamy ryzyko zakażania się COVID-19. Dlatego warto dbać o zdrowie swoje, jak i innych.

Nakaz zachowania dystansu społecznego 1,5 metra nadal obowiązuje. Tak samo zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, musimy mieć zakryty nos i usta w pomieszczeniach zamkniętych. Do nich wliczają się autobusy, pociągi, sklepy, obiekty usługowe czy budynki użytku publicznego.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39