Białostoczanie postraszyli faworyta, jednak odważna gra punktów nie dała

2021.10.10 20:49
W starciu Piasta Gliwice z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok padło aż 10 goli. Niestety więcej trafień zanotowali futsaliści z Górnego Śląska, którzy pokonali na własnym terenie podlaski zespół 6:4.
Fot: Maciej Safaryn

W 5. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy zawodnicy MOKS-u zmierzyli się na wyjeździe z silnym i znajdującym się w samym czubie ligowej tabeli Piastem Gliwice. Faworytem niedzielnej (10.10) potyczki byli oczywiście gospodarze, którzy to już po kwadransie zmagań prowadzili 3:0 i wydawało się, że ekipa z Białegostoku nie będzie w stanie nawiązać równorzędnej walki.

Ale nic z tych rzeczy. Po zmianie stron Słoneczni natychmiast wzięli się za odrabianie strat, czego efektem były trafienia Adriana Citki i Mateusza Łabieńca. Później Piast znów odskoczył na 2 bramki przewagi, lecz ambitni białostoczanie ponownie znaleźli sposób na defensywę rywala. W 33. minucie piłkę do siatki po raz drugi skierował Łabieniec, dzięki czemu drużyna z Podlasia przegrywała już tylko 3:4.

Choć kolejne słowo znów należało do gospodarzy, to jednak MOKS powtórnie potrafił odpowiedzieć. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Belzyt, ale niestety starania Słonecznych nie przyniosły pożądanego efektu. Tuż przed końcem rywalizacji bramkę na konto Piasta zdobył bowiem jeszcze Mateusz Mrowiec, przez co zespół z Gliwic wygrał niedzielne spotkanie 6:4.

W następnej kolejce białostoczanie ponownie zaprezentują się na wyjeździe. W sobotę (16.10) MOKS zagra z klubem GI Malepszy Futsal Leszno.

16. Górnik polkowice 5 1 11:33

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:4 (3:0)
Bramki: Dominik Śmiałkowski 2, 26, Rodrigo Dasaiev 13, Tomasz Czech 15, Mateusz Mrowiec 34, 40 - Adrian Citko 23, Mateusz Łabieniec 25, 33, Krystian Belzyt 40
MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, Danilewicz - Citko, Stachurski, Kożuszkiewicz, Belzyt, Łabieniec, Prolejko, Osypiuk, Aleksandrowicz, Skiepko