Białostoczanie stracili 150 tys. zł. Pieniądze odbierała 12-latka z Warszawy

2023.03.17 16:04
Do aresztu trafił 55-latek podejrzany o oszustwa na szkodę seniorów. Został zatrzymany wspólnie z 12-latką, która odbierała od seniorów pieniądze. Seniorzy stracili wówczas ponad 150 tys. zł.
Białostoczanie stracili 150 tys. zł. Pieniądze odbierała 12-latka z Warszawy
Fot: KMP Białystok

Policjantom z Białegostoku i Łomży udało się zatrzymać podejrzanych o oszustwa na szkodę seniorów. Do zdarzeń tych doszło w połowie lutego.

- Schemat działania przestępców za każdym razem był podobny. Dzwonili do seniorów, podając się w jednym przypadku za policjanta, w drugim za adwokata i informowali, że bliska osoba spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze na poczet kaucji - informuje Komenda Miejska Policji w Białymstoku.

W pierwszym przypadku mężczyzna uwierzywszy w opowiedzianą historię, przekazał w foliowej torbie 60 tys. zł nastolatce, która przyszła do jego domu. W kolejnym oszustwie dwie białostoczanki przekazały pieniądze i biżuterię w kosmetyczce i foliowej torbie. Kobiety straciły ponad 95 tys. zł. Po odbiór kosztowności również przyszła nastolatka.

Jak się okazało pieniądze odbierała 12-letnia mieszkanka Warszawy. Przyjeżdżała po nie z 55-letnim warszawianinem.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Natomiast o zatrzymaniu nastolatki policjanci powiadomili sąd rodzinny.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1937 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39