Białystok: 103 mandaty za przekroczenie prędkości

2011.03.07 00:00
Białostoccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania "Prędkość". Mimo, że takie akcje prowadzone są cyklicznie, policjanci ukarali mandatami aż 103 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.
Białystok: 103 mandaty za przekroczenie prędkości
Fot: KWP Białystok
Audi jechało 111 km/h przy dozwolonych 50 km/h. Zdjęcie z policyjnego videorejestratora

Policjanci z białostockiej drogówki przyprowadzili działania "Prędkość". Wykorzystując 6 videorejestratorów zamontowanych w radiowozach, ręczne mierniki prędkości, w tym trzy laserowe oraz fotoradar kontrolowali ją w sposób kaskadowy. Na największych ciągach komunikacyjnych miasta patrole rozstawione były co kilkaset metrów, więc kierowcy mogli liczyć się, z zatrzymaniem przez więcej niż jeden patrol.

W ciągu 8 godzin działań znalazło się aż 103 kierujących, którzy znacznie przekraczali prędkość. Tuż przed godz. 11 na ul. Kopernika policyjna kamera zarejestrowała audi, które w miejscu, gdzie maksymalna prędkość wynosi 50 km/h, 34-latek jechał 111 km/h. Okazało się, że mężczyzna nie jechał sam. W aucie podróżowało z nim czworo pasażerów, w tym dwójka dzieci. Kierowca dostał 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych.
Nieco później na ul. Andersa mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena. Jego kierowca pędził 98 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma aktualnego blankietu prawa jazdy, a posługiwał się jeszcze starym dokumentem z końca lat 90-tych. Po zbadaniu trzeźwości 34-latka alkomat wskazał w wydychanym przez niego powietrzu blisko pół promila. Teraz kierowca odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości, ale i kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

E.S.

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39