Białystok stanie się stolicą polskiej lekkoatletyki

2017.07.17 16:08
Już w piątek (21.07) rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Oznacza to, że stadion Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. 11 Listopada) odwiedzą najlepsi lekkoatleci w kraju z Anitą Włodarczyk czy Pawłem Fajdkiem na czele.
Białystok stanie się stolicą polskiej lekkoatletyki
Fot: Rafał Żuk

Na tę imprezę Białystok czekał latami

Już za 4 dni Białystok przemieni się w lekkoatletyczne serce Polski. W piątek (21.07) będzie bowiem miała miejsce inauguracja mistrzostw kraju, które po 82 latach przerwy ponownie rozegrane zostaną w stolicy Podlasia. Poprzednia impreza była przeznaczona tylko mężczyzn, tym razem możliwość startu otrzymają również panie.

- Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce to impreza ogromnej rangi pod względem promocyjnym. To prawie 700 zawodników, którzy tutaj przyjadą z całego kraju. Mamy oczywiście wielkie nadzieje związane z występami naszych białostockich lekkoatletów. Myślę, że wszystkich będzie elektryzował konkurs w rzucie młotem mężczyzn, czyli pojedynek Pawła Fajdka i naszego Wojciecha Nowickiego – powiedział tuż przed startem mistrzostw Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Podczas zbliżających się zawodów Podlasie reprezentować będzie nie tylko Wojciech Nowicki. Na stadionie BOSiR-u mieszczącym się przy ul. 11. Listopada wystąpią również m.in. specjalizująca się w skoku wzwyż Kamila Lićwinko czy też płotkarz Damian Czykier. Wszyscy wymienieni będą jednymi z głównych faworytów do złotych medali.

Oferta Białegostoku była najlepsza

Krajowy czempionat – a więc ostatnia szansa na wywalczenie przepustki uprawniającej do startu na mistrzostwach świata w Londynie – został przyznany stolicy Podlasia, gdyż ta złożyła najlepszą ofertę ze wszystkich miast.

- Białystok nie dostał mistrzostw dlatego, że mu się należało, tylko dlatego, iż to wywalczył. Była konkurencja, ale to właśnie on dał zawodnikom najlepsze warunki do startu, a także solidne zakwaterowanie, dlatego ma tę imprezę. Bardzo mnie cieszy, że to właśnie w rywalizacji wyłoniła się kandydatura Białegostoku – oznajmił Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a jednocześnie człowiek przez 27 lat związany z naszym miastem.

3 dni zmagań

Ceremonia otwarcia mistrzostw Polski zaplanowana jest na piątek (21.07) na godz. 17.00. Już wcześniej zmagania rozpoczną jednak biegacze, którzy stoczą eliminacje w rywalizacji na 400 m przez płotki i preeliminacje na dystansie 100 m. Tego samego dnia rozegranych zostanie aż 10 finałów. W sobotę (22.07) i niedzielę (23.07) walka o medale nabierze jeszcze większego tempa.

Wstęp na białostockie mistrzostwa, które są jedną z nielicznych szans ujrzenia na żywo najlepszych lekkoatletów w kraju (np. Anity Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy Pawła Fajdka) jest bezpłatny.

Więcej informacji i harmonogram imprezy: 93. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce - Białystok

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1079 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39