POLECAMY
W środę (6.07) przez cztery przedpołudniowe godziny pracownicy Urzędu Marszałkowskiego będą oddawać krew w specjalnym krwiobusie.
Urzędnicy w ten sposób chcą powiększyć zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, co w okresie wakacyjnym (m.in. ze względu na zwiększoną ilość wypadków drogowych) jest szczególnie istotne. Pojazd, w którym będzie można oddać jednorazowo po 450 ml krwi stanie przed siedzibą samorządu województwa o godz. 8 rano. - Współpraca z RCKiK trwa już od kilku lat, krwiobus przyjeżdża na ul. Wyszyńskiego 1 co najmniej 3 razy w roku. Średnio, każdorazowo na oddanie krwi decyduje się około 25 pracowników urzędu - o tradycyjnej już akcji mówi Urszula Arter z Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Kultura i Rozrywka 10:54
Aktualności 10:00
Kultura i Rozrywka 08:27
Biznes 08:10
Ciekawostki 08:00
Aktualności 08:00
Aktualności 2026.06.25 19:49
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji