Brutalnie szczery i paraliżująco celny - WaluśKraksaKryzys w Zmianie Klimatu

2021.11.17 12:27
WaluśKraksaKryzys twierdzi, że jego muzyka to tylko "poezja śpiewana na petardzie". Nie chce identyfikować się z hasłami, że jest "głosem pokolenia". Koncert WaluśKraksaKryzys odbędzie się w Zmianie Klimatu w piątek (19.11).
Brutalnie szczery i paraliżująco celny - WaluśKraksaKryzys w Zmianie Klimatu
Fot: Źródło: Facebook WaluśKraksaKryzys

Jest to jeden z najgłośniejszych debiutów na rockowej scenie, określa się wręcz, że jest "gitarowym objawieniem". WaluśKraksaKryzys został laureatem jarocińskich Rytmów Młodych. Dziennikarze po pierwszych koncertach stwierdzili, że "tak rodzi się gwiazda".

Pod pseudonimem WaluśKraksaKryzys kryje się młody wokalista ze Skały pod Krakowem.

Muzyka, jaką wykonuje to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością. Waluś to świetny gitarzysta (zaczynał od technicznego metalu) i świadomy swoich ograniczeń wokalista. Nieudający nikogo, szczery, otwarty i prostolinijny szybko "kupuje" sobie publiczność.

Pierwsza płyta "MiłyMłodyCzłowiek" została nagrana w amatorskich warunkach i uznano ją za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku. Ponadto zaowocowała kontraktem z wytwórnią Mystic Production, zaproszeniami na m.in.: Enea Spring Break, Męskie Granie Young Orchestra. WaluśKraksaKryzys został laureatem konkursu "Twój Projekt na Famie" związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu.

W 2021 roku Waluś wydał nową płytę "Atak".

Koncert w Zmianie Klimatu odbędzie się w piątek (19.11), o godz. 19:00.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39