Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia ograła mistrza

2018.08.21 15:36
Wtorkowym (21.08) meczem z Lechem Poznań młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok rozpoczęli nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni w swoim pierwszym boju pokonali Kolejorza 3:2.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Choć rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów ruszyły już prawie trzy tygodnie temu, to jednak Jagiellonia do rywalizacji przystąpiła dopiero we wtorek. Wszystkie dotychczasowe mecze białostoczan zostały bowiem przełożone.

Żółto-Czerwoni nadrabianie zaległości zaczęli od wyjazdowej potyczki z mistrzem, czyli ekipą Lecha Poznań. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego w początkowych minutach starcia rozgrywanego we Wronkach przeważali, ale to gospodarze jako pierwsi strzelili gola. Do siatki Podlasian w 29. minucie trafił Burman.

Jagiellonia po chwili wyrównała. Dobrym dograniem ze stałego fragmentu gry popisał się Mateusz Gdowik, a golkipera rywali pokonał Maciej Twarowski.

Po zmianie stron juniorzy starsi Jagiellonii wciąż wyglądali na bardzo pewnych siebie i szybko swoje zdecydowanie przełożyli na drugiego gola. Bramkę ponownie zdobył Twarowski, który tym razem sfinalizował podanie Matusa. W 73. minucie było już 3:1 dla Żółto-Czerwonych, gdyż Eryk Matus minął bramkarza Lecha i strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie.

W końcowym fragmencie batalii Kolejorz - za sprawą Kamińskiego - zmniejszył wprawdzie rozmiary swej porażki, ale nie zmieniło to końcowego rozstrzygnięcia i trzy punkty i tak powędrowały do Białegostoku.

Następne starcie młodzi Jagiellończycy stoczą w sobotę (25.08). Tego dnia gracze Kobeszki i Pawłowskiego zmierzą się u siebie z Escolą Varsovia.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:3 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Burman 29, Jakub Kamiński 83 - Maciej Twarowski 34, 51, Eryk Matus 73

Jagiellonia Białystok: Kaczorowski - Wolanin, Płoszkiewicz (46' Ozga), Gdowik, Gierach - Matus, Bayer, Frelek, Wasilewski (56' Kurkiewicz) - Nawrocki (79' Struski) - Twarowski (84' Chyrchała)