Co robi magik na emeryturze? Pewne spotkanie odmieni wszystko

2017.09.14 11:05
"Pan Stary i Czary" to pierwsza premiera w nowym sezonie artystycznym na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku. Spektakl będzie grany od piątku (15.09).
Co robi magik na emeryturze? Pewne spotkanie odmieni wszystko
Fot: materiały organizatora

Pan Stary to zgorzkniały magik na emeryturze, który odłożył swój czarodziejski cylinder w kąt i zatopił w rutynie szarej codzienności. Dni mijają mu na odtwarzaniu starych przyzwyczajeń według starannie dobranej kolejności. Wszystko się zmienia, gdy pewnego razu, za sprawą nieoczekiwanego zbiegu wydarzeń, w jego domu pojawia się dziwne stworzenie, które zachowuje się i porusza jak królik...

Czyżby to był Czary? - jego przyjaciel i partner magicznych występów z młodości? Pan Stary nie ma pewności. Pewne jest natomiast to, że zwariowany królik nie może usiedzieć w miejscu i robi wszystko, aby ponownie zarazić Pana Starego miłością do magii.

"Pan Stary i Czary" to pantomimiczna opowieść o przyjaźni i magicznej sile wyobraźni, która udowadnia, że za sprawą odrobiny chęci i kreatywności możemy przenieść się w światy, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

W przedstawieniu występują: Damian Krajczyk, Michał Szostak. Spektakl reżyseruje Paula Czarnecka, muzykę przygotowała Urszula Chrzanowska, a scenografię i kostiumy - Łucja Grzeszczyk. Spektakl opieką pedagogiczna objął Jacek Dojlidko.

Spektakl jest realizowany dzięki nagrodzie, jaką Damian Krajczyk i Michał Szostak zdobyli na Międzynarodowym Festiwalu "Lalka też człowiek" w Warszawie za przedstawienie pt. "Trip".

Przedstawienie można obejrzeć w najbliższy piątek o godz. 19.00, kolejne będą grane 16 oraz 21-24 września.

Zobacz też: Premiera w Teatrze Szkolnym

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

899 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39