Czas na rekrutację do gminnych przedszkoli oraz szkół podstawowych [TERMINARZ]

2020.02.10 12:41
Luty i marzec to gorący okres dla rodziców. Wówczas rozpoczyna się rekrutacja nie tylko do pierwszych klas szkół podstawowych, ale również do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach. Podajemy dokładne terminy!
Czas na rekrutację do gminnych przedszkoli oraz szkół podstawowych [TERMINARZ]
Fot: pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się rekrutacja właściwa, a potem rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych w okolicznych gminach na rok szkolny 2020/2021. W każdej gminie są one nieco inne, dlatego warto dokładnie zapoznać się z harmonogramem, by niczego nie przegapić.

Gmina Supraśl

Rekrutacja w gminie Supraśl już się rozpoczęła. Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka wraz z wymaganą dokumentacją potwierdzającą spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbywa się w dniach 10-28 lutego.

Do 5 marca komisja rekrutacyjna ma czas na weryfikację wniosków oraz otrzymanych dokumentów. Już 6 marca ogłosi listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od 6 do 12 marca rodzice kandydata mają czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

Oficjalne ogłoszenie pełnej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 13 marca.

Wyżej wymienione terminy obowiązują w całej rekrutacji - zarówno do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, jak i pierwszych klas szkół podstawowych.

Pełne informacje dostępne są tutaj: Rekrutacja w Gminie Supraśl.

Gmina Choroszcz

W gminie Choroszcz do 14 lutego należy złożyć deklarację o kontynuacji edukacji dziecka.

Jeśli zaś chodzi o złożenie wniosku o przyjęcie dziecka wraz z wymaganą dokumentacją potwierdzającą spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, to tutaj rodzice mają czas od 17 do 28 lutego.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie oraz niezbędnych dokumentów będzie miała miejsce w dniach 2-12 marca.

13 marca wszyscy dowiedzą się, jak przedstawia się lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Potem już przez kilka dni - od 16 do 20 marca konieczne jest potwierdzenie przez rodzica kandydata woli zapisu dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

Ostateczna lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych będzie podana 23 marca, a od 24 do 27 marca należy zawrzeć z dyrektorem umowy na świadczenia w wyznaczonych przez placówkę godzinach.

Szczegółowe informacje odnośnie terminów rekrutacji właściwej oraz uzupełniającej dostępne są tutaj: Rekrutacja w Gminie Choroszcz

Gmina Łapy

W gminie Łapy rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, jak również do klas pierwszych szkół podstawowych rozpoczyna się 14 lutego i do 24 lutego rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie wraz z wymaganą dokumentacją.

Lista kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych będzie znana 2 marca. Po tym czasie - w dniach 3-10 marca rodzice mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w formie pisemnego oświadczenia.

Jeśli zaś chodzi o listę kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych, to ta będzie znana 16 marca.

Pełne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdują się tutaj: [url=http://www.lapy.pl/index.php/aktualnosci/1152-rusza-rekrutacja-do-szkol-i-przedszkoli-beda-nowe-miejsca-dla-dzieci-klas-i-w-szkole-podstawowej-nr-1-przy-ul-matejki]Rekrutacja w Gminie Łapy

Gmina Wasilków

Rekrutacja w gminie Wasilków rozpoczyna się 17 lutego. Od tego dnia - do 9 marca - można składać wnioski o przyjęcie do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków wraz z otrzymanymi dokumentami potrwa do 16 marca. Lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zostanie podana 30 marca o godz. 14.00, natomiast do szkół podstawowych - 23 marca o godz. 15.00.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia będzie odbywać się w terminie od 30 marca do 7 kwietnia (przedszkola i oddziały przedszkolne) oraz od 24 marca do 6 kwietnia (szkoły podstawowe).

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych nastąpi odpowiednio 10 kwietnia o godz. 14.00 oraz 10 kwietnia o godz. 15.00.

Wnioski o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia będą przyjmowane do 17 kwietnia.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj: Rekrutacja w Gminie Wasilków

Gmina Juchnowiec Kościelny

Od 25 lutego do 2 marca rodzice mają czas na złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w gminie Juchnowiec Kościelny.

3 marca startuje rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Wnioski z pełną dokumentacją można składać do 16 marca do godz. 15.00.

Komisja rekrutacyjna ma czas na weryfikację zgłoszeń do 19 marca, a listę kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych poda 23 marca o godz. 15.00. Wówczas w dniach 24-31 marca rodzic kandydata będzie miał czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia.

Lista kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych zostanie podana 3 kwietnia do godz. 15.00.

Jeśli zaś chodzi o rekrutację do szkół podstawowych, to w gminie Juchnowiec Kościelny rozpoczyna się ona 9 marca. Rodzice mogą składać wnioski wraz z dokumentacją do 13 marca. Do 18 marca nastąpi ich weryfikacja przez komisję rekrutacyjną.

Lista kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych będzie podana 20 marca do godz. 15.00, w związku z tym rodzice w dniach 23-27 marca muszą potwierdzić wolę przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia. 2 kwietnia do godz. 15.00 zostanie podana do publicznej wiadomości pełna lista kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych.

Gmina Juchnowiec Kościelny prowadzi również rekrutację do klas czwartych szkół podstawowych z oddziałami sportowymi. Wnioski o przyjęcie należy składać w dniach 3-7 marca, a do 11 marca będą miały miejsce próby sprawności fizycznej. Weryfikacja zgłoszeń zakończy się do 15 marca i wówczas 16 marca będzie znana lista kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia będzie odbywać się w terminie od 19 do 23 marca. 2 dni później - 25 marca - zostanie podana lista kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych.

Tutaj znajdziesz pełne informacje: Rekrutacja w Gminie Juchnowiec Kościelny

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1264 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39