Dariusz Snarski ponownie pojawi się w ringu? Wszystko wskazuje na to, że tak

2018.02.08 15:36
W 2018 r. Białostocki Klub Bokserski Boxing Production obchodzić będzie 10-lecie istnienia. Z tej okazji Dariusz Snarski chce zorganizować aż cztery gale boksu. Na jednej z nich olimpijczyk z Barcelony zamierza być głównym bohaterem walki wieczoru.
Dariusz Snarski ponownie pojawi się w ringu? Wszystko wskazuje na to, że tak
Fot: Rafał Żuk

Dariusz Snarski - promotor grupy Chorten Boxing Production - nie odpuszcza i w tym roku planuje po raz kolejny zapewnić mieszkańcom Podlasia szereg bokserskich atrakcji. Urodzony w Bielsku Podlaskim 49-latek chce w najbliższych miesiącach zorganizować cztery gale boksu i dwa wydarzenia dla pasjonatów tego sportu. Pierwsze z nich - tzw. Boxing Day - odbędzie się już 18 lutego w Galerii Jurowieckiej. Podczas imprezy zaprezentują się aktualni pięściarze białostockiego klubu, a ponadto przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami i licytacje na rzecz fundacji "Pomóż Im".

- Przez 9 lat zorganizowaliśmy 35 gal bokserskich. Głównie w Białymstoku, ale też choćby w Jaworznie, Grajewie, Kolnie, Siemiatyczach czy Łomży. W tym czasie nasi zawodnicy walczyli o tytuły największych światowych federacji. Aleksy Kuziemski walczył o pas mistrza świata federacji WBO w hali 02 Arena w Londynie, Robert "Shy" Świerzbiński o pasy WBF w Białymstoku oraz WBO w Manchesterze - wylicza dotychczasowe sukcesy Dariusz Snarski, promotor Boxing Production.

Najbliższa gala stworzona pod okiem olimpijczyka z Barcelony odbędzie się 10 marca. Chorten Boxing Night - a więc największa tegoroczna impreza - zaplanowana jest natomiast na 15 września. Właśnie wtedy - w hali lodowiska BOSiR - Dariusz Snarski być może kolejny raz pokaże, że - mimo niemal 50 lat na karku - nadal jest w stanie boksować na wysokim poziomie.

- W walce głównej na gali Chorten Boxing Night powalczy Robert "Shy" Świerzbiński bądź, jeżeli zdrowie mi dopisze, ja. Mamy już zarezerwowany pas World Champion Legend ze Stanów Zjednoczonych. Jest to pas dla gości, którzy są nieco starsi. Jeżeli będzie wszystko dobrze, to zdecyduję się wyjść i będzie to 6-rundowy pojedynek - odważnie kończy swą wypowiedź szef białostockiej grupy bokserskiej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1595 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39