Darmowe szkolenia i warsztaty. Można się zgłaszać

2022.07.12 15:15
Wojewódzki Urząd Pracy przygotował ciekawe warsztaty, skierowane są do osób, które szukają wymarzonego zatrudnienia. Udział w nich jest darmowy.
Darmowe szkolenia i warsztaty. Można się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Obecnie niektóre odbywają się one online.

W środę, 13 lipca, odbędzie się szkolenie pt. "Bądź skuteczny w poszukiwaniu pracy". Uczestnicy dowiedzą się wówczas, jakie są rodzaje i zasady pisania CV oraz listu motywacyjnego, jakie błędy najczęściej pojawiają się w dokumentach aplikacyjnych. Zapoznają się także ze sposobami prowadzenia rozmów z kandydatami do pracy oraz metodami selekcji i rekrutacji. Przygotują się też do rozmowy kwalifikacyjnej i przeanalizują najczęściej zadawane pytania podczas pierwszego spotkania z potencjalnym pracodawcą. Spotkanie odbywa się stacjonarnie.

Będzie też trochę o stresie i emocjach

15 lipca w wojewódzkim urzędzie pracy odbędą się warsztaty pt. "Zredukuj stres". Podczas nich uczestnicy dowiedzą się jaką rolę w życiu człowieka odgrywa stres, jakie są czynniki stresogenne i przeanalizują różne życiowe postawy. Do tego poznają i praktycznie przećwiczą techniki relaksacji.

Emocje mają kluczową rolę w naszym życiu nie tylko osobistym, ale i zawodowym. Dlatego przygotowano też spotkanie "Emocje. Kryzysowy Zaradnik", który odbędzie się 20 lipca. Prowadzący spotkanie opowiedzą jak radzić sobie z emocjami i jak nad nimi zapanować.

Tego samego dnia zaplanowano warsztaty pt. "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Wówczas uczestnicy dowiedzą się jak stres wpływa na ciało i umysł oraz jakie są metody antystresowe.

Biznesplan – podstawa dobrego biznesu

19 lipca odbędzie się spotkanie stacjonarne pt. "Biznesplan od podstaw". W trakcie tych warsztatów uczestnicy poznają definicję biznesplanu i dowiedzą się, dlaczego jest taki ważny. Eksperci wyjaśnią im, jaką rolę odgrywa biznesplan w ubieganiu się o dotację z Powiatowego Urzędu Pracy oraz w ramach projektów Unii Europejskiej. Omówiona zostanie też struktura biznesplanu i pokazane, jakie są zasady tworzenia takiego dokumentu.

Dwa dni później – 21 lipca, zaplanowano szkolenie pt. "Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej". W trakcie wydarzenia omówione zostaną działania przygotowawcze pomocne w założeniu własnej firmy. Prowadzący warsztaty wyjaśnią jakich formalności należy dopełnić chcąc założyć własną firmę, jak wygląda rejestrowanie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1.

Ostatnie warsztaty pt. Lustro – pomocnik w samopoznaniu odbędą się 26 lipca. Podczas nich można będzie nauczyć się poznawać siebie i po co w ogóle to robić. Okazuje się, że ma to ogromy wpływ na różne sfery naszego życia – także zawodowe.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem tel. 5 74 97 244, mailowo wysyłając wiadomość na adres: biciz@wup.wrotapodlasia.pl bądź osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22, w pok. 4 i 10.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1359 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39