Dbanie o zdrowie mieszkańców przez edukowanie

2019.08.01 07:44
50 tys. zł z budżetu miasta trafia na realizację dwóch zadań związanych z edukacją białostoczan w zakresie pierwszej pomocy i zdrowia psychicznego.
Dbanie o zdrowie mieszkańców przez edukowanie
Fot: UM Białystok

Miasto rozstrzygnęło konkurs ofert w zakresie ochrony zdrowia w 2019 r. Dzięki temu w naszym mieście po raz kolejny zostaną zorganizowane m.in. działania promujące ideę udzielania pierwszej pomocy medycznej wśród białostoczan.

Otwarty konkurs ofert w zakresie zdrowia został podzielony na dwie części. Jedna dotyczyła działań edukacyjnych propagujących ideę udzielania pierwszej pomocy medycznej. Druga – organizacji III konferencji w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży ("Dzieci na krawędzi"). Budżet konkursu to 50 tys. zł.

ZHP Chorągiew Białostocka zorganizuje kampanię społeczną związaną z promowaniem schematu udzielania pierwszej pomocy z użyciem jednego z 15 zewnętrznych defibrylatorów zamontowanych w mieście. W jej ramach zajmie się organizacją szkoleń z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Warto pamiętać, że defibrylatory można znaleźć m.in. w gablotach na zewnątrz budynków Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1, J.K. Branickiego 3/5, Składowej 11, Św. Rocha 3, gen. J. Bema 61 oraz w Parku Planty, na miejskich pływalniach i lodowisku.

– Dzięki takim szkoleniom białostoczanie zyskują większe poczucie bezpieczeństwa – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Łatwiej będzie im nieść pomoc na przykład w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia. Pomoc przedmedyczna będzie skuteczniejsza.

Z kolei Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza Oddział Białostocki przygotuje konferencję "Dzieci na krawędzi". Spotkanie zostanie skierowane do ok. 300 specjalistów z placówek pomocowych i oświatowych, pedagogów, psychologów, policjantów, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych, przedstawicieli placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz organizacji pozarządowych. W trakcie konferencji odbędzie się co najmniej 5 wykładów i 5 warsztatów o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Zadanie zostanie zrealizowane między wrześniem, a grudniem 2019 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39