Decyzja ws. jednoimiennego szpitala w Łomży w przyszłym tygodniu

2020.05.15 14:19
Jest szansa, że Szpital Wojewódzki w Łomży ponownie zacznie przyjmować wszystkich pacjentów, a nie tylko tych z podejrzeniem, bądź zarażonych COVID-19. Decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu.
Decyzja ws. jednoimiennego szpitala w Łomży w przyszłym tygodniu
Spotkanie z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską

Podlaski poseł, minister edukacji Dariusz Piontkowski rozmawiał z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską na temat sieci szpitali jednoimiennych w województwie podlaskim. W spotkaniu udział wzięli także: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras oraz radny sejmiku województwa podlaskiego Piotr Modzelewski.

Jak poinformowali po spotkaniu, jest duża szansa, że szpital w Łomży ponownie zacznie przyjmować wszystkich pacjentów. Ostateczna decyzja w tej sprawie może zapaść w przyszłym tygodniu.

Już w środę (13.05) zarząd województwa podlaskiego, któremu podlega Szpital Wojewódzki w Łomży, skierował do wojewody podlaskiego wniosek o rozpatrzenie możliwości cofnięcia decyzji o ustanowieniu placówki jednoimiennym szpitalem zakaźnym.

Władze województwa zaznaczały, że liczba chorych na COVID-19, jak również liczba obłożonych łóżek w szpitalu w Łomży jest niewielka. Np. wg danych na 10 maja hospitalizowane były tam 22 osoby, w tym 13 z potwierdzonym zakażeniem. Zdaniem władz regionu "powoduje to w dłuższej perspektywie czasowej nieadekwatną rezerwację 476 łóżek pozostających w zasobach jednostki. Tak długi okres ograniczenia dostępności szpitala sprawia, że pojawia się zagrożenie zdrowia dla pacjentów z subregionu łomżyńskiego przy zbyt dużym obciążeniu dla okolicznych szpitali powiatowych". Ponowne działanie szpitala jako wieloprofilowego nie oznacza, że nie mógłby być znowu przekształcony w jednoprofilowy, gdy pojawi się kolejna bądź kolejne fale zakażeń.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

2016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39