Departament Edukacji ma nowego szefa. Zmierzy się z reformą edukacji

2016.11.14 15:37
Konkurs na dyrektora Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim w Białymstoku został rozstrzygnięty. 1 grudnia pracę na tym stanowisku rozpocznie Ewa Mituła.
Departament Edukacji ma nowego szefa. Zmierzy się z reformą edukacji
Fot: zso2bialystok.pl

Konkurs na stanowisko dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego wygrała Ewa Mituła, która jest wicedyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Zajmie ona miejsce Lucji Orzechowskiej, która na to stanowisko została powołana we wrześniu 2015 r.

Ewa Mituła jest nauczycielem podstaw przedsiębiorczości i podstaw prawa. W białostockim liceum zajmuje się m.in. nadzorem nad pracą nauczycieli, tworzeniem i aktualizowaniem prawa wewnątrzszkolnego. Jest odpowiedzialna za rekrutację do szkoły oraz sprawy stypendialne.

Kierowanie Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku nowa dyrektor rozpocznie 1 grudnia. Jednym z najważniejszych zadań, które przed nią staną, będzie praca nad wdrożeniem reformy systemu oświaty w miejskich szkołach.

Do udziału w rekrutacji zgłosiło się troje chętnych. Kontrkandydatką Ewy Mituły była Agnieszka Adamska-Bednarz z Lublina. Druga osoba z powodów formalnych nie wzięła udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

587 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39