DKF "GAG": "Czasem myślę o umieraniu"

dodane dnia: 2024-03-29 przez: Dali01
DKF "GAG": "Czasem myślę o umieraniu"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-04-22
Organizatorzy zapraszają na seans filmu "Czasem myślę o umieraniu" w ramach DKF "GAG".

„Czasem myślę o umieraniu” to pełna subtelnego humoru opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń, w której główną rolę gra gwiazda finałowej trylogii „Gwiezdnych wojen”, Daisy Ridley. Film Rachel Lambert jest rozwinięciem wielokrotnie nagradzanego krótkiego metrażu Stefanie Abel Horowitz, który z kolei oparty był na sztuce „Killers” Kevina Armento.

Fran jest przykładem typowej introwertyczki. Mieszka sama, stroni od ludzi, mimo że w pracy jest na nich poniekąd skazana, a jakiekolwiek głębsze relacje napawają ją autentycznym przerażeniem. Do bólu uporządkowane życie kobiety wypełnia monotonia, a każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Śniadanie, kilka godzin spędzonych w biurze przed monitorem, powrót do domu, kolacja i sen.

Tyle że tak naprawdę nikt nie wie, o czym Fran przez cały ten czas rozmyśla. Sposób na pokonanie codziennej nudy ma dość oryginalny, a jest nim snucie fantazji na temat tego, w jakich okolicznościach mogłaby umrzeć. Od zwykłego wypadku samochodowego przez bardziej fantazyjne, a zarazem brutalne zdarzenia, jak chociażby uduszenie przez węża. Z tych makabrycznych rozmyślań bohaterkę wybija nowy kolega z pracy, który, ku jej zdziwieniu, nie tylko się nią interesuje, ale nawet postanawia zaprosić ją do kina.

Wbrew przygnębiającemu tytułowi sporo tu ciepła, subtelnego poczucia humoru i empatii. Będąca interesującą hybrydą gatunkową historia Fran to refleksyjna opowieść o pokonywaniu społecznych fobii i próbie radzenia sobie z własnymi ograniczeniami.

Po filmie organizatorzy zapraszają na dyskusję przy doskonałej kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku ufundowanym przez Baristacja – Kawiarnio-Piekarnia.

Bilety:
20 zł – normalny, 18 zł – “rodzinny” (min. 3 osoby) w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja przed filmem + moderacja dyskusji: dr Tomasz Adamski

Start o godz. 18:15.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok
Imprezy

1826 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39