Dwie asysty przeciwko Koronie dały miejsce w jedenastce kolejki

2019.09.02 14:14
Guilherme - lewy obrońca Jagiellonii Białystok - znalazł się w jedenastce 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Tym razem żaden inny gracz Dumy Podlasia nie załapał się do tego zestawienia.
Dwie asysty przeciwko Koronie dały miejsce w jedenastce kolejki
Fot: Grzegorz Chuczun

Jagiellonia Białystok po siedmiu kolejkach PKO Ekstraklasy jest wiceliderem rozgrywek. Żółto-Czerwoni - w porównaniu do poprzedniego tygodnia - zanotowali skok o jedną pozycję. Awans tuż za plecy Śląska Wrocław dało piątkowe (30.08) zwycięstwo nad Koroną Kielce.

W wyjazdowym starciu podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali Złocisto-Krwistych 2:0. Gole w tym spotkaniu strzelali Ivan Runje oraz Jesus Imaz. Żaden z tych dwóch piłkarzy nie otrzymał jednak nominacji do jedenastki kolejki. Ta powędrowała za to do Guilherme, który przy obu trafieniach Jagiellończyków asystował.

Brazylijczyk wspomniane wyróżnienie zgarnął już po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej lewy defensor znalazł się w gronie najlepszych zawodników weekendu po kolejce numer pięć. Wtedy to Żółto-Czerwoni ograli 3:1 Górnika Zabrze.

Pełna jedenastka 7. kolejki PKO Ekstraklasy wygląda następująco:
Pavel Steinbors (Arka Gdynia) - Guilherme (Jagiellonia Białystok), Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Cornel Rapa (Cracovia) - Michał Mak (Wisła Kraków), Marko Vejinović (Arka Gdynia), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Sergiu Hanca (Cracovia) - Paweł Brożek (Wisła Kraków), Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1467 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39