Ekstraklasa. Bez atutów w Warszawie. Legia gromi Jagiellonię

2016.02.14 17:52
Po ponad 50 dniach na boiska powrócili piłkarze Ekstraklasy. Jagiellonia rundę wiosenną zaczęła od bolesnej porażki. Żółto-Czerwoni przegrali w stolicy z Legią aż 4:0.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
Bramka: Nikolić 7, 58, Kucharczyk 17, Jodłowiec 85

Legia Warszawa: 1. A. Malarz - 5. A. Jędrzejczyk, 2. M. Pazdan, 4. I. Lewczuk, 14. A. Hlousek - 3. T. Jodłowiec, 23. S. Vranjes - 18. M. Kucharczyk, 99. A. Prijović (65, 22. K. Hamalainen), 6. Guilherme (84, 16. M. Masłowski) - 11. N. Nikolić (72, 8. O. Duda).

Jagiellonia Białystok: 69. B. Drągowski - 24. M. Sirok, 7. S. Madera, 25. Guti, 77. P. Tomasik - 4. J. Góralski, 6. T. Romanczuk - 11. K. Mackiewicz (51, 12. P. Grzelczak), 5. K. Vassilijev (65, 28. K. Świderski), 21. P. Frankowski (76, 14. M. Wasiluk) - 15. F. Cernych.

Legia wygrała w sposób przekonujący. Warszawiacy zagrali bardzo dobrze szczególnie w pierwszych dwudziestu minutach. Jagiellonia miała nieliczne sytuacje, które w takim spotkaniu powinny być zamienione na bramki. Miejmy nadzieję, że w piątek (19.02) po konfrontacji ze Śląskiem Wrocław kibice na Podlasiu będą mieli zdecydowanie lepsze humory.

[ZAPIS RELACJI]

II połowa

90+2. - Koniec spotkania, przegrywamy 4:0

90. - O dwie minuty dłużej potrwa druga część gry

84. - To już jest pogrom... Bomba Jodłowca i Drągowski bez szans. Legia - Jagiellonia 4:0

84. - Masłowski wchodzi w miejsce Guilherme

84. - Minimalnie spóźniona ofiarna interwencja Góralskiego i piłkarz z Podlasia otrzymuje żółtą kartkę

81. - W dobrej okazji znalazł się Cernych, ale uderzenie napastnika Żółto-Czerwonych lepiej pozostawić bez komentarza

76. - Na boisku pojawił się Wasiluk, który wszedł w miejsce Frankowskiego

75. - Jedynym piłkarzem w ekipie Probierza, który nie odbiega od poziomu dzisiejszego spotkania, jest Jacek Góralski. Kapitalne zawody rozgrywa defensywny pomocnik Jagiellonii

72. - Jodłowiec do Dudy, a ten uderza wysoko nad bramką Drążka

72. - Duda zmienia Nikolicia

70. - Szkolny błąd Madery na bramkę mógł zamienić Hamalainen. Fin zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę przechwycił Drągowski

69. - Gra cały czas toczy się na połowie Jagiellonii

65. - Murawę opuszcza Prijović, a w jego miejsce pojawił się Hamalainen. Druga zmianę mamy i w Jadze. Vassilijeva zastąpił Karol Świderski

61. - Brzydki faul Tomasika na Guilherme i mamy żółtą kartkę

59. - Uderzenie głową Jodłowca minimalnie niecelne

57. - Katastrofalny błąd w obronie Frankowskiego, piłkarz Jagi wyłożył piłkę... Nikoliciowi i mamy 3:0

55. - Początek drugiej połowy jest zdecydowanie bardziej wyrównany niż miało to miejsce w pierwszej połowie

53. - Świetnie rozegrali rzut rożny piłkarze Jagiellonii. Bliski zdobycia gola kontaktowego po dośrodkowaniu Vassilijeva był Romanczuk

51. - Mamy zmianę w Jadze, w miejsce Karola Mackiewicza pojawił się Piotrek Grzelczak

50. - Gra wznowiona. Ukrainiec jest w stanie kontynuować dzisiejsze zawody

49. - Przerwa w grze, w starciu z Jodłowcem ucierpiał Romanczuk

47. - Dośrodkowanie Kucharczyka i piłka w rękach Drągowskiego

46. - Zaczynamy drugą połowę i czekamy na gole białostockiej Jagiellonii

I połowa:

45. - Koniec pierwszej połowy. O godzinie 19.00 zapraszamy na drugą część gry

43. - Coraz więcej swobody mają Żółto-Czerwoni. Przed chwilą uderzeniem z szesnastki próbował zaskoczyć Cernych, ale znowu dobrze ustawiony był Malarz

40. - Ależ urwał się teraz Pazdanowi Cernych! Napastnik Jagiellonii miał przed sobą tylko Malarza, zdecydował się na podanie do nabiegającego Mackiewicza, ale niestety zagrał bardzo niedokładnie. Szkoda tej znakomitej sytuacji...

38. - Zagranie na jeden kontakt piłkarzy z Warszawy i w sytuacji sam na sam znalazł się Vranjes. Pomocnik gospodarzy uderzył wysoko nad bramką

36. - Coś jakby drgnęło w grze białostoczan. Vassilijev, Góralski oraz Cernych wymienili ze sobą kilka podań i uderzeniem z dystansu Malarza próbował zaskoczyć Góralski. Strzał był jednak zbyt przewidywalny

34. - Dobrze zapowiadającą się akcję Żółto-Czerwonych zmarnował Mackiewicz. A przy piłce znowu Legioniści, którzy kontrolują przebieg tego meczu

32. - Poza Jackiem Góralskim to ciężko kogoś wyróżnić w drużynie Jagiellonii...

30. - O sporym szczęściu mogą mówić teraz Jagiellończycy. Piłkarze Legii wymienili kilka podań, a całą akcję zakończył strzałem Prijvić. Dobrze w bramce Jagi ustawiony był Drągowski

29. - Huknął teraz jak z armaty Vranjes, ale strzał niecelny

27. - Ofensywne wejście Siroka zatrzymane przez Hlouska

22. - Piłkarze z Podlasia nie mogą sobie poradzić z pressingiem Legii. Podopieczni Probierza próbują wymienić kilka podań, ale zawodnicy ze stolicy skutecznie im to uniemożliwiają

20. - Dwadzieścia minut gry za nami i ciężko znaleźć jakieś pozytywy w grze białostoczan

17. - Nie jest dobrze, Legia zdobywa drugiego gola i przegrywamy już 2:0. Przy drugiej bramce piłkarze Jagiellonii przyglądali się tylko grze zawodników z Warszawy

15. - I znowu Legia. Uderzenie Guilherme poszybowało wysoko nad bramką Drągowskiego

13. - Nikolić i... piłka w siatce. Całe szczęście sędzia dopatrzył się spalonego. Legia cały czas w natarciu

10. - Legia spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie. Jaga nie jest specjalnie zainteresowana odbiorem piłki

7. - Niestety przegrywamy 1:0. Z lewej strony dośrodkowywał Prijović, w polu karnym poślizgnął się Madera, piłka trafiła do Nikolicia, a ten z najbliższej odległości nie miał żadnych problemów, aby pokonać Drągowskiego. Legia - Jagiellonia 1:0

5. - Głową po dośrodkowaniu przez Vranjesa uderzał Prijović, strzał mocno niecelny