Ekstraklasa. Cudu nie było. Jagiellonia będzie walczyć o utrzymanie

2016.04.09 18:00
W ostatniej, 30. kolejce sezonu zasadniczego Jagiellonia Białystok rozgrywała spotkanie wyjazdowe z Piastem Gliwice. Żółto-Czerwoni niestety przegrali 2:0 i zagrają o utrzymanie.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: Szeliga 37, Nespor 66

Piast Gliwice: 1. Szmatuła - 91. Hebert, 88. Korun, 5. Pietrowski - 25. Vacek, 9. Murawski - 26. Szeliga, 2. Mraz, 21. Badia (58, 82. Bukata), 19. Mak (73, 20. Jankowski) - 16. Nespor (79, 12. Zivec).

Jagiellonia Białystok: 33. Baran - 77. Tomasik, 19. Tarasovs (73, 20. Dawid Szymanowicz), 25. Guti, 8. Burliga - 4. Góralski, 22. Grzyb (79, 12. Grzelczak)- 5. Vassilijev, 11. Mackiewicz, 15. Cernych - 28. Świderski (47, 13. Mystkowski).

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Jagiellonia przegrała z Piastem Gliwice 2:0. Mimo że mecz był wyrównany, to jednak lepiej spisywali się gospodarze. W pierwszej połowie, po karygodnym zachowaniu Tarasovsa, Szeliga wyprowadził ekipę z Gliwic na prowadzenie, a w drugiej połowie Nespor zdobył drugiego gola i zapewnił drużynie Piasta 3 punkty.

Jagiellonii pozostała walka o utrzymanie.

69. - Nespor trafia w boczną siatkę. Dużo szczęścia miał teraz Baran

68. - Mak... i centymetry ratują Żółto-Czerwonych przed stratą kolejnej bramki. A w Krakowie Wisła - Zagłębie 1:1

66. - To już jest chyba koniec marzeń o dobrym wyniku w dzisiejszym spotkaniu. Po rzucie rożnym nieupilnowany Nespor zdobywa bramkę głową i podwyższa prowadzenie Piasta Piast - Jagiellonia 2:0

65. - Świetna interwencja Krzyśka Barana ratuje Jagiellonię przed utratą drugiej bramki

64. - Góralski karany żółtym kartonikiem

60. - W ostatnich kilku minutach przewaga podopiecznych Michała Probierza nie podlega dyskusji. Wciąż jednak prowadzi Piast

58. - Bukata za Badię w ekipie gospodarzy

57. - Głową uderzał Guti, ale Szmatuła nie dał się pokonać

54 - Dużo miejsca przed polem karnym miał Vassilijev, pomocnik Jagi zdecydował się na strzał, ale był on niestety niecelny

51. - Kolejna zła interwencja Tarasovsa mogła skończyć się stratą gola... Nie pomaga dziś Łotysz białostockiej defensywie

49. - W polu karnym upadł Mystkowski i dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego

48. - Zmiana w Jadze, Mystkowski wszedł w miejsce Świderskiego

48. - To mogło być imponujące rozpoczęcie drugiej połowy przez gospodarzy. Dobrą okazję zmarnował Szeliga

46. - Przed nami kolejne 45 minut. Póki co oba zespoły bez roszad w składzie

I połowa

45. - Koniec pierwszej części gry. O godzinie 19.02 zapraszamy na drugą połowę

44. - Po rzucie rożnym piłka przed pole karna wpadła pod nogi Świderskiego, ten uderzył, ale strzał niestety niecelny

41. - Od momentu straty gola brakuje pomysłu na grę w ekipie Probierza. Miejmy nadzieję, że Jaga zdoła się przebudzić

37. - Szeliga w bardzo łatwy sposób wygrywa pojedynek biegowy z Tarasovsem i w sytuacji sam na sam pokonuje Barana. Karygodne zachowanie Tarasovsa...

36. - Ależ brzydko potraktowany został Góralski! Hebert został tylko upomniany przez arbitra

35. - Lechia z Ruchem prowadzi już 2:0

33. - Dwie dobre okazje Piasta, ale wynik wciąż bezbramkowy

29. - Dobrze zapowiadającą się kontrę białostoczan psuje złym dośrodkowaniem Cernych

25. - Jaga cały czas szuka swoich szans w kontrach, brakuje jednak spokoju w wyprowadzanych akcjach

22. - Aktywny jest dziś Grzyb, tym razem kapitan Jagi ukarany żółtą kartką

19. - Potężną bombę Grzyba z trudem broni Szmatuła

17. - Ofiarny wślizg Grzyba przerywa akcję gospodarzy

16. - Piast próbuje narzucić swój styl gry, swoje tempo, Jaga chwilowo zepchnięta do defensywy

14. - W Krakowie Wisła prowadzi z Ruchem 1:0

12. - Z dystansu uderzał Vacek i... ponad bramką

10. - A w Gdańsku Lechia prowadzi z Ruchem 1:0

8. - Jak na razie dobre widowisko w Gliwicach. Mecz toczy się w szybkim tempie

5. - Bardzo bliski zdobycia bramki głową dla Jagiellonii był Tarasovs. Uderzenie stopera Jagi minimalnie niecelne

2. - Dobra akcja Mraza zakończona niecelnym strzałem piłkarza Piasta. W odpowiedzi dobre dośrodkowanie Tomasika przecinają w ostatniej chwili obrońcy gospodarzy