Elżbieta Gibulska: Passion – proces twórczy

dodane dnia: 2024-03-04 przez: Dali01
Elżbieta Gibulska: Passion – proces twórczy
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-03-08 - 2024-04-28
Organizatorzy zapraszają na wystawę Elżbieta Gibulska: Passion – proces twórczy.

Wystawa poświęcona jest pasji twórczej. To zapis myśli, uczuć i emocji towarzyszących procesowi powstawania dzieła. Ważną rolę pełni w nim ciało będące pamięcią emocji, nośnikiem informacji i najważniejszym narzędziem wiedzionym energią kreacji… Fizyczny proces tworzenia jest materializacją równoległego, szybko zachodzącego procesu zmian w psychice artysty. Sięganie do ciała i podświadomości skutkuje nałożeniem świata empirii i wyobraźni na fragmenty rzeczywistości.

Prace wykonane są w klasycznych technikach graficznych. Rozwijanie tego projektu pozwoliło autorce na metaforę – opowiedzenie własnych doświadczeń, będących potwierdzeniem faktów naukowych, językiem artystycznym…

Inspiracją był pamiętnik artystyczny i szkicownik, co miało istotny wpływ na całokształt wypowiedzi. Wykorzystanie duktu ręki nadało jej specyficzny, naturalny charakter.

Specjalnie zaprojektowany zestaw porcelany jest uzupełnieniem obrazu dnia codziennego – tak prostego, a tak niepowtarzalnego…

Elżbieta Gibulska – architektka i graficzka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej i Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej obroniła w Interdyscyplinarnej Pracowni Technik Klasycznych pod kierunkiem prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej.

Autorka tekstów i publikacji artystycznych, laureatka kilkunastu polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień w dziedzinie sztuk plastycznych, m.in.: Avanti!, III nagroda w konkursie i międzynarodowa wystawa plakatu w ramach 27. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie; wyróżnienie, wystawa Fire, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie; dwie nagrody w konkursie Sztuka dla klimatu, Danfoss, Ambasada Królestwa Danii w Polsce, Warszawa; Michelangelo Award Mumbai, Indie; Bangiya Kala Utkarsha Award, New Delhi, Indie; wyróżnienie KISSPRINT 2022, wystawa Nowe Realizmy, przegląd najlepszych grafik Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; międzynarodowa wystawa DURGA, B6S Award przyznana przez Agha Bhattacharya Academy of Fine Arts, Indie; międzynarodowa wystawa Indradhanus, Master Award, Nabankur Kala Bhawan Shool of Fine Arts, Instytut Sztuk Pięknych, Indie.

Uczestniczyła w ponad 50 wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. W roku akademickim 2022/23 odbyła szkolenie w zakresie sztuk pięknych wraz z badaniami artystycznymi w Harvard University.

Wernisaż odbędzie się 8 marca 2024 w godz. 18:00-20:00.
Wernisaż i niedziele: wstęp wolny, pozostałe dni: 8 zł
Wystawa czynna do 28 kwietnia 2024 codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10:00-17:00.
Miejsce imprezy
ul. Warszawska 19
15-062 Białystok

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39