POLECAMY
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku uruchomił system Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców.
W szpitalu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku już uruchomiono system eWUŚ (Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców). Nastąpiło to jednak tydzień później niż zakładały plany NFZ-u - miał on bowiem wejść w życie wraz z początkiem roku. eWUŚ to system umożliwiający natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Informacje w nim gromadzone są aktualizowane codziennie wg danych otrzymywanych m.in. z ZUS i KRUS i przedstawiają stan uprawnień pacjenta w dniu, w którym dokonano sprawdzenia. Od Nowego Roku pacjenci mieli we wszystkich placówkach ochrony zdrowia podawać podczas rejestracji swój numer PESEL i potwierdzać swoją tożsamość dowodem osobistym, paszportem albo prawem jazdy, a w przypadku dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, do ukończenia 18. roku życia - aktualną legitymacja szkolną i to miało wystarczać, by potwierdzić ich ubezpieczenie. W wielu placówkach system wdrożono z opóźnieniem.
Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
Biznes 08:10
Aktualności 08:00
Ciekawostki 08:00
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji