Fałszywy kominiarz grasował w Podlaskiem

2024.01.17 15:14
W ręce podlaskich policjantów wpadł 28-letni mężczyzna, który podszywając się pod kominiarza dokonywał bezprawnych przeglądów i pobierał za nie opłaty.
Fałszywy kominiarz grasował w Podlaskiem
Fot: Podlaska Policja

Do prowadzenia swojej przestępczej działalności wykorzystał nieistniejący już zakład kominiarski. Sprawą oszusta zajęli się policjanci z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą. Ustalili oni, że 28-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego posługiwał się sfabrykowanymi uprawnieniami kominiarskimi oraz dokumentację dotyczącą nieistniejącej firmy.

Fałszywy kominiarz świadczył swoje usługi między innymi na terenie powiatu łomżyńskiego i pobierał za nie opłaty. Wystawione przez niego zaświadczenia nie miały jednak żadnej mocy prawnej. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, gdy wyjeżdżał od kolejnego klienta chwilę po dokonaniu rzekomego przeglądu.

Jego działalność przestępcza naraziła nieświadomych niczego klientów na duże szkody majątkowe, ponieważ w przypadku zgłoszenia szkody, ubezpieczyciel odmówiłby im wypłacenia odszkodowania.

28-latek usłyszał już aż dwadzieścia dwa zarzuty oszustwa. Zgodnie z Kodeksem Karnym, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat ośmiu. Śledczy nie wykluczają jednak, że ta sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39