"Ferdydurke" dalej aktualna, czyli "Hulajgęba" na scenie BTL-u [KONKURS]

2024.04.06 11:48
Na scenie Białostockiego Teatru Lalek zostanie zaprezentowany zupełnie nowy spektakl "Hulajgęba". To adaptacja słynnej powieści Witolda Gombrowicza.
"Ferdydurke" dalej aktualna, czyli "Hulajgęba" na scenie BTL-u [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek/Facebook

Spektakl "Hulajgęba" będzie prezentowany na scenie Białostockiego Teatru Lalek od wtorku (9 kwietnia) do niedzieli (14 kwietnia).

Spektakl "Hulajgęba"

Spektakl "Hulajgęba" to połączenie adaptacji słynnej powieści Witolda Gombrowicza "Ferdydurke" z podróżą Dantego, Wergiliusza i Beatrycze przez światy opisane w "Boskiej Komedii". Głównym wątkiem spektaklu jest podróż głównego bohatera, który przeżywa przygody podczas wędrówki u boku prof. Pimki przez swoiste piekło szkoły do źródła rajskiego dzieciństwa na dworze w Małoszycach.

Droga ta, łącząca światy Gombrowicza i Dantego, staje się metaforą życiowej podróży człowieka, pełnej jego skomplikowanych zagadnień i paradoksów. "Hulajgęba" wplata się również w aktualne konteksty społeczne i polityczne, co pozwala na zestawienie jej z dzisiejszymi kryzysami.

W spektaklu "Hulajgęba" występują: Iwona Szczęsna, Agata Stasiulewicz, Ryszard Doliński, Adam Zieleniecki, Krzysztof Pilat, Jacek Dojlidko, Michał Jarmoszuk, Piotr Wiktorko, Łucja Grzeszczyk, Magdalena Ołdziejewska, Wiesław Czołpiński, Zbigniew Litwińczuk, Mateusz Smaczny, Krzysztof Bitdorf, Błażej Piotrowski i Maciej Zalewski. Spektakl "Hulajgęba" miał swoją premierę 27 marca 2024 roku.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać zaproszenia na spektakl. Aby je zdobyć, można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

Więcej informacji: "Hulajgęba" w Białostockim Teatrze Lalek

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39