Fiata chciał "wymienić" na audi. 20-letni amator cudzych aut usłyszał zarzuty

2021.05.18 16:46
20-letni mieszkaniec Śląska nieźle "zaszalał" na Podlasiu. Najpierw ukradł fiata, a po drodze próbował go "wymienić" na audi. Jednak jego niecne plany spełzły na niczym.
Fiata chciał "wymienić" na audi. 20-letni amator cudzych aut usłyszał zarzuty
Fot: KPP Kolno

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zostali powiadomieni o kradzieży samochodu osobowego, do której doszło na jednej z ulic w gminie Grabowo.

Sprawca wykorzystując chwilę nieuwagi właściciela fiata oraz pozostawione w nim kluczyki, wsiadł do auta i odjechał.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że skradziony samochód jedzie w kierunku Łomży. Informację przekazali kolegom z łomżyńskiej jednostki policji i poprosili o pomoc w zatrzymaniu sprawcy.

Po upływie godziny od zgłoszenia, złodziej został zatrzymany w gminie Stawiski. Okazało się, że za kierownicą skradzionego fiata siedział 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy próbował ukraść inny samochód, który był zaparkowany na poboczu drogi. Dzięki szybkiej reakcji właścicielki audi, 20-latek zdążył ukraść z jej samochodu tylko nawigację.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

681 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39