Granica. Aż 280 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski

2023.03.06 10:25
Tylko w miniony weekend pogranicznicy zatrzymali 5 pomocników. Ponadto 280 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski, w tym 12 zrobiło to przez rzekę Świsłocz.
Granica. Aż 280 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski
Fot: SG

Minionej doby (5.03) do Polski próbowały nielegalnie przedostać się z Białorusi 82 osoby, z czego 12 (obywatele Komory, Syrii i Nigerii) zostało zatrzymanych na terenie służbowej odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Bobrownikach.

Tego dnia obywatel Pakistanu przeprawił się wpław przez rzekę Świsłocz. Do zdarzenia doszło na odcinku pod ochroną pograniczników z Krynek. Ponadto zatrzymano obywatela Ukrainy za pomocnictwo. Mężczyzna przewoził 6 Jemeńczyków.

W sobotę (4.03) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 130 cudzoziemców, najwięcej, bo aż 59 osób na odcinku pod odpowiedzialnością placówki SG w Mielniku.

Na terenie pod ochroną pograniczników z Bobrownik, 11 cudzoziemców przeprawiło się wpław przez rzekę Świsłocz. Byli to obywatele: Syrii, Afganistanu, Jemenu i Iraku. Ponadto za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby.

W piątek (3.03) do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 68 osób, najwięcej na odcinku pod służbową odpowiedzialnością placówki SG w Mielniku - 29 osób. Pozostałych cudzoziemców z Syrii, Afganistanu, Libanu i Jemenu zatrzymano na terenie placówek: SG Narewka, SG Dubicze Cerkiewne i SG Czeremcha.

Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Gruzji, który przewoził 4 Syryjczyków.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 100 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

758 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39