Hala widowiskowo-sportowa powstanie. Jest pozwolenie i koncepcja

2024.05.31 16:54
Powstanie hali widowiskowo-sportowej coraz bliżej. W piątek (31 maja) miasto otrzymało pozwolenie na budowę tego obiektu w Białymstoku.

Hala widowiskowo-sportowa powstanie. Jest pozwolenie i koncepcja
Fot: UM
Koncepcja hali sportowo-widowiskowej wraz z terenami przyległymi

Decyzja o pozwoleniu na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Ciołkowskiego jest w rękach miasta. Uprawomocni się ona w ciągu 14 dni. Wtedy przedstawiciele władz rozpoczną procedury zmierzające do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji.

– Nareszcie możemy zacząć konkretną pracę, która z każdym dniem zbliżać nas będzie do szczęśliwego finału – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Finału, na który mieszkanki i mieszkańcy Białegostoku czekają już zdecydowanie za długo. A wszystko dzięki odblokowaniu inwestycji po zmianie władzy w Polsce.

Dla przypomnienia, dotychczas miasto poniosło koszt ok. 3,69 mln zł na m.in. opracowanie dokumentacji projektowej hali, uzyskanie decyzji środowiskowej, inwentaryzację zieleni.

W związku z inflacją i zmienną sytuacją na rynku robót budowlanych trudno jest jednoznacznie oszacować koszt hali, której budowa może rozpocząć się dopiero po zakończeniu wszelkich formalnych procedur.

Planowana liczba miejsc na widowni wynosi ok. 6,4 tys. To 5 tys. miejsc na trybunach stałych, 1 tys. miejsc na trybunach tymczasowych, 120 miejsc – dla mediów, 267 miejsc – dla VIP-ów, 60 miejsc – dla osób z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami.

ms
24@bialystokonline.pl

456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39