Hulajnogą przez Podlasie – na pomoc Lawendowej Dziewczynce

2023.07.22 12:02
Chora na glejaka Olga, nazywana Lawendową Dziewczynką, do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego wózka. Można jej pomóc, wspierając wyjątkową wyprawę po naszym regionie.
Hulajnogą przez Podlasie – na pomoc Lawendowej Dziewczynce
Fot: Materiały Pawła Kamińskiego
Paweł Kalinowski kolejny raz rusza z pomocą Oli

Ola w walce z glejakiem

Olga, chociaż jest jeszcze dzieckiem, już wiele przeszła. Pięć lat temu u dziewczynki zdiagnozowano chorobę Recklinghausena, wskutek której organizm sam produkuje guzy w ciele chorego. Dwunastolatka ma za sobą kilka trudnych operacji mózgu, a także wycieńczającą chemioterapię.

Na co dzień opiekuje się nią zespół specjalistów: onkologów, neurochirurgów, neurologów, nefrologów, okulistów i endokrynologów. Niezbędna jest także rehabilitacja oraz elektryczny wózek, który usprawni codzienne funkcjonowanie Oli. W jego zakupie pomóc może każdy z nas. W jaki sposób? Wspierając niezwykłą wyprawę hulajnogą przez Podlasie.

Hulaj przez Podlaskie... i pomagaj!

Paweł Kalinowski i jego hulajnoga to zgrany duet – w sierpniu zeszłego roku mężczyzna przejechał wszystkie polskie pasma górskie, pokonując dystans 2500 km, dzięki czemu zdobył Diadem i Koronę Gór Polski. Już wtedy akcję charytatywną wsparło ponad 400 osób, dzięki czemu na leczenie Olgi udało się uzbierać 44 795 zł.

Tym razem Paweł postanowił wyruszyć hulajnogą dookoła województwa podlaskiego, a swoją podróż ponownie zadedykował zmagającej się z ciężką chorobą dziewczynce.

Podlasie przyciąga dzikością natury, wielokulturowością i słynną gościnnością jego mieszkańców.

Doświadczysz jego magii w czasie mojej wakacyjnej podróży Dookoła Województwa Podlaskiego. Trasa poprowadzona została leśnymi ścieżkami, duktami, pagórkami. Pokażemy, czym jest Podlasie!
- zachęca podróżnik.Link do zbiórki znajdziesz: TUTAJ.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

584 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39