POLECAMY
Przed białostockim sądem stanął Jacek Żalek. Poseł został pozwany, bo wykorzystał w kampanii wyborczej zdjęcie z Bronisławem Komorowskim. Autor fotografii twierdzi, że to przywłaszczenie.
Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku trwa się proces białostockiego polityka - Jacka Żalka. Spór dotyczy zdjęcia posła z Bronisławem Komorowskim i Jerzym Buzkiem, które wiosną 2007 roku wykonał Leon Stankiewicz. Fotoreporter twierdzi, że fotografia miała zostać wykonana do albumu i nie przyjął za to żadnych pieniędzy i nie wystawiał faktury. Pozwany polityk twierdzi, że jednak zapłacił za zdjęcie i otrzymał rachunek z przeniesieniem praw autorskich, ale zwyczajnie go gdzieś zagubił. Kilka lat później, w 2011 roku Jacek Żalek wykorzystał zdjęcie w swojej kampanii wyborczej. Fotografia była i na billboardach i na ulotkach polityka. Kolejna rozprawa odbędzie się jesienią.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Aktualności 2026.06.26 13:00
Nauka 2026.06.26 12:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji