Jaga przeprowadzi pierwszy transfer? Na celowniku zawodnik z 2. Bundesligi

2024.01.08 10:37
Jakie ruchy transferowe wykona w zimowym okienku Jagiellonia? Bardzo możliwe, że pierwszym będzie pozyskanie Kaana Caliskanera z Eintrachtu Braunschweig.
Jaga przeprowadzi pierwszy transfer? Na celowniku zawodnik z 2. Bundesligi
Fot: Grzegorz Chuczun

Za Jagiellonią Białystok kapitalna jesień, dzięki czemu Żółto-Czerwoni zimową przerwę spędzają na fotelu wicelidera PKO Ekstraklasy. Ekipa trenowana przez Adriana Siemieńca ma realne szanse na mistrzostwo kraju, dlatego w podlaskim klubie trwają prace mające na celu wzmocnienie drużyny. Wprawdzie wielkich ruchów transferowych nie należy się spodziewać, ale jakieś nowe twarze w Białymstoku na pewno będą.

Pierwszym nabytkiem Dumy Podlasia w 2024 r. - jak poinformował Krzysztof Banasik za pomocą portalu X - może zostać Kaan Caliskaner. To, że Jagiellonia faktycznie interesuje się Niemcem, potwierdziły też inne źródła.

24-latek miałby wspomóc w ataku Jesusa Imaza oraz Afimico Pululu. Caliskaner to bowie rosły, bo mierzący 192 cm wzrostu, napastnik, który od lipca reprezentuje barwy Eintrachtu Braunschweig. W ostatnim półroczu opisywany zawodnik nie pograł jednak na zapleczu Bundesligi zbyt wiele. Kaan wystąpił w 11 spotkaniach (najczęściej wchodził z ławki) i nie strzelił żadnego gola. Wcześniej Caliskaner był w takich klubach jak SSV Jahn Regensburg oraz FC Koeln (zespół rezerw i młodzieżowy). W sumie na szczeblu 2. Bundesligi 24-latek rozegrał 89 meczów, w których zdobył 9 bramek i zaliczył 7 asyst.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1355 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39