Jagiellończyk trenował pod okiem Fernando Santosa. Teraz będzie szykować się do EURO

2023.06.18 18:09
Miłosz Matysik po ligowym sezonie 2022/2023 nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Obrońca Jagiellonii uczestniczył w ostatnich dniach w zgrupowaniu dorosłej reprezentacji Polski, a niebawem rozpocznie obóz z młodzieżówką.
Jagiellończyk trenował pod okiem Fernando Santosa. Teraz będzie szykować się do EURO
Fot: Maciej Safaryn

Miłosz Matysik z Jagiellonii Białystok otrzymał zaproszenie na treningi z reprezentacją Polski prowadzoną przez Fernando Santosa. 19-latek, który w tym sezonie wystąpił na boiskach PKO Ekstraklasy 15 razy, ćwiczył pod okiem Portugalczyka przez okrągły tydzień.

- To było niesamowite doświadczenie. Samo powołanie na to zgrupowanie traktuję jako olbrzymie wyróżnienie. Wszyscy wiemy, co trener Santos osiągnął w swojej karierze. Mistrzostwo Europy, zwycięstwo w Lidze Narodów, praca z Cristiano Ronaldo. To działało na naszą wyobraźnię, dlatego z dużą radością przyjąłem zaproszenie na to zgrupowanie - powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Miłosz Matysik.

Warto zaznaczyć, że środkowy defensor już w poniedziałek (19.06) uda się na kolejny obóz. Będzie to obóz przygotowawczy w Opalenicy przed mistrzostwami Europy do lat 19. Biało-Czerwoni podczas turnieju zagrają w grupie z Portugalią (3.07), Maltą (6.07) oraz Włochami (9.07).

Ponieważ w ostatnich miesiącach Miłosz Matysik był ważnym ogniwem drużyny trenowanej przez Marcina Brosza, wszystko wskazuje na to, że Jagiellończyk i w trakcie EURO może być podstawowym stoperem polskiej reprezentacji. Niewykluczone, że na ważnej imprezie pokażą się też dwaj inni zawodnicy Dumy Podlasia. Powołanie na zgrupowanie otrzymali też bowiem Sławomir Abramowicz oraz Jakub Lewicki.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1079 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39