Jagiellonia pokonała Arkę Gdynia

2012.01.18 00:00
W drugim rozegranym w środę (18.01) spotkaniu kontrolnym Jagiellonia pokonała w Gdyni miejscową Arkę 3:2 (2:1). W barwach białostockiego klubu wystąpił tylko jeden testowany zawodnik - Paweł Nowotka. Piłkarz strzelił samobójczą bramkę ale wywalczył również rzut karny.
Fot: jagiellonia.pl
Nika Dżalamidze zdobył drugą bramkę dla Jagiellonii

Miło spotkania z Arką nie będzie wspominał Maciej Makuszewski W 28. minucie po ostrym wejściu jednego z rywali piłkarz musiał opuścić boisko. Prawdopodobnie Makuszewski doznał urazu przyczepu mięśnia kulszowego.

Mecz złe rozpoczął się dla Jagiellonii. W 25. minucie po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza testowany Paweł Nowotka skierował piłkę do własnej bramki. Białostoczanie wyrównali w 37. minucie. W polu karnym faulowany był Nowotka. Sędzia odgwizdał rzut karny, którego na bramkę zamienił Tomasz Frankowski.

Cztery minuty później Jaga objęła prowadzenie Merab Gigauri podał do Niki Dźalamidze. Nowy napastnik żółto-czerwonych ograł bramkarza Arki i skierował piłkę do pustej bramki. Drużyna z Gdyni wyrównała w 73. minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Flis. Wynik meczu ustalił Grzegorz Rasiak. Napastnik Jagiellonii pokonał golkipera Arki strzałem z 15 metrów.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:2). Bramki: Paweł Nowotka 25 (s), Bartosz Flis 73 - Tomasz Frankowski 37 (k), Nika Dzalamidze 41, Grzegorz Rasiak 82

Arka Gdynia: 30. Michał Szromnik (46, 26. Maciej Szlaga) - 22. Damian Krajanowski, 6. Omar Jarun, 31 Bartosz Brodziński, 3. Roman Konečný - 13. Jakub Kowalski (46, 40. Christian Toko Edimo), 33. Tomasz Jarzębowski, 8. Marcin Siedlarz (46, 23. Damian Adamczyk), 20. Marcin Radzewicz - 42. Tomasz Mikołajczak (46, 41. Janusz Surdykowski), 4. Dušan Uškovič (46, 15. Bartosz Flis).

Jagiellonia Białystok: 29. Tomasz Ptak (46, 33. Krzysztof Baran) - 17. Alexis Norambuena (46, 19. Grzegorz Bartczak), 15. Thiago Cionek, 88. Paweł Nowotka (46, 24. Tomasz Porębski), 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 55. Merab Giguari (46, 10. Marcin Burkhardt), 18. Łukasz Tymiński (46, 27. Grzegorz Arłukowicz), 7. Maciej Makuszewski (29, 11. Nika Dzalamidze) - 23. Marko Ćetković (46, 26. Jan Pawłowski), 21. Tomasz Frankowski (46, 47. Grzegorz Rasiak).

Żółta kartka: Burkhardt (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).

Widzów: 1500.