Jagiellonia pokonała Lecha

2012.03.17 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań 2:0 (1:0). Było to pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Tomasza Hajty. Po tym spotkaniu Jaga awansowała na 11. pozycję w tabeli.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia w końcu wygrała

Jagiellonia pierwszą groźną sytuację stworzyła już w 2. minucie. Luka Pejović dograł w pole karne do Macieja Makuszewskiego, który w dogodnej sytuacji próbował zdobyć gola piętą. Chwilę później na bramkę Jasmina Buricia strzelał Nika Dżalamidze. Piłka po uderzeniu Gruzina minęła jednak słupek. W odpowiedzi głową uderzał Artjoms Rudniew. Łotysz nie trafił w światło bramki. W 15. minucie na strzał z około 30 metrów zdecydował się Maciej Makuszewski. Futbolówka minęła jednak cel. W 26. minucie Lech mógł objąć prowadzenie Vojo Ubiparib zagrał wzdłuż bramki do Rudniewa, który naciskany przez Tomasz Porębskiego nie zdołał pokonać Grzegorza Sandomierskiego. W 30. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Frankowski, który otrzymał dobre podanie od Kupisza. W 38. minucie Dimitrije Injac pokonał Sandomierskiego strzałem z dystansu ale sędzia słusznie nie uznał bramki ponieważ na spalonym było czterech graczy z Poznania. W 42. minucie Frankowski w dogodnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. Chwilę później strzelał Makuszewski ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Buricia.

Na początku drugiej połowy dwukrotnie na bramkę Jagiellonii strzelał Bartosz Ślusarski, który zmienił w przerwie Siergieja Kriwca. Obie próby zostały zablokowane. W 63. minucie Sandomierski popisał się ładną interwencją broniąc strzał Łukasza Kamińskiego. W 69. minucie Makuszewski otrzymał dobre podanie ale Burić ubiegł zawodnika Jagiellonii. W 74. minucie Frankowski strzelał po świetnym podaniu Kupisza. Niestety, Burić nie dał się zaskoczyć. W 78. minucie mogło być 1:1 ale w sytuacji sam na sam ze Ślusarskim świetnie zachował się Sandomierski. W odpowiedzi Jagiellonia stworzyła ładną kontrę. Makuszewski zagrał w pole karne, gdzie Dźalamidze uderzył głową. Burić przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 90. minucie Jaga dobiła rywala. Wynik meczu ustalił Grzegorz Rasiak.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (1:0). Bramki: Frankowski 30, Rasiak 90.

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Norambuena (64, 22. Rafał Grzyb), 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz, 18. Łukasz Tymiński, 5. Tomasz Bandrowski, 7. Maciej Makuszewski, 11. Nika Dżalamidze (90, 23. Marko Ćetković) - 21. Tomasz Frankowski (80, 47. Grzegorz Rasiak).

Lech Poznań: 30. Jasmin Burić - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Marcin Kamiński, 3. Ivan Đurđević, 25. Luis Henríquez - 28. Vojo Ubiparip, 21. Dimitrije Injac, 11. Rafał Murawski, 14. Semir Štilić (77, 23. Marcin Kikut), 10. Siergiej Kriwiec (46, 18. Bartosz Ślusarski) - 16. Artjoms Rudniew.

Żółte kartki: Norambuena, Porębski, Dźalamidze, Bandrowski, Kupisz (Jagiellonia), Henríquez (Lech).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 3675.