Jagiellonia pozyskała napastnika

2020.07.29 07:40
We wtorkowy (28.07) wieczór Jagiellonia Białystok sfinalizowała drugi letni transfer. Szeregi Dumy Podlasia zasilił Maciej Mas.
Jagiellonia pozyskała napastnika
Fot: Jagiellonia Białystok

Kilkanaście dni temu Jagiellonia sięgnęła po doświadczenie, ściągając do siebie Błażej Augustyna. Teraz władze żółto-czerwonego zespołu postanowiły pójść w drugą stronę. Do Jagi dołączył bowiem 19-letni napastnik, czyli zawodnik będący dopiero na początku swojej przygody z piłką.

Maciej Mas, bo o nim mowa, to wychowanek Sokoła Aleksandrów Łódzki. Najważniejsze lata juniorskiej kariery spędził on jednak w UKS-ie SMS Łódź, do którego nowy nabytek Dumy Podlasia trafił w sezonie 2012/2013.

Jeżeli chodzi o pierwsze kroki w dorosłej piłce, to miały one miejsce latem 2019 r. Wtedy to opisywany snajper wybrał się na wypożyczenie do I-ligowego GKS-u Bełchatów, gdzie zdołał zaliczyć 18 oficjalnych występów. W ciągu niespełna 700 minut gry nie udało się młodemu napastnikowi trafić do siatki rywali. Mierzący aż 193 cm wzrostu zawodnik pozostawił jednak po sobie dobre wrażenie, co poskutkowało kolejnym wypożyczeniem - tym razem do włoskiego Cagliari. Oczywiście Mas nie był brany pod uwagę do gry w Serie A. Urodzonego w Łodzi piłkarza sprawdzano w Primaverze, gdzie w 6 meczach strzelił 4 gole. Liczby zapewne byłyby lepsze, ale później wybuchła pandemia koronawirusa i rozgrywki przedwcześnie zakończono, a sam napastnik znów wrócił do macierzystego zespołu, a więc UKS-u SMS Łódź.

W sezonie 2020/2021 rosły snajper będzie bronić jednak barw innej drużyny, bo po 19-latka zgłosiła się Jagiellonia. Białostoczanie, w przeciwieństwie do wcześniej wspominanych ekip, nie bawili się w wypożyczenia i ściągnęli Maćka na zasadzie transferu definitywnego.

- Historie Patryka Klimali i Karola Świderskiego były jednym z powodów, dla których wybrałem Jagiellonię. Przyjeżdżając pierwszy raz do Białegostoku, byłem mile zaskoczony. Stadion, szatnie, baza treningowa wyglądają bardzo okazale - powiedział na łamach oficjalnej strony białostockiego klubu Maciej Mas.

Mas z Dumą Podlasia związał się 3-letnim kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy. W następnym sezonie na koszulce nowego zawodnika Jagi będzie widnieć numer 20.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

610 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39