Jagiellonia straciła reprezentanta Polski

2019.01.22 19:22
Przemysław Frankowski nie jest już piłkarzem Jagiellonii Białystok. Reprezentant Polski przeniósł się do Chicago Fire. Spekuluje się, że Duma Podlasia na tym transferze zarobiła ok. 1,5 mln euro.
Jagiellonia straciła reprezentanta Polski
Fot: Grzegorz Chuczun

4,5 roku - tyle spędził na Podlasiu Przemysław Frankowski, który do Jagiellonii przybył latem 2014 roku z Lechii Gdańsk. Ściągnięty za kadencji Michała Probierza skrzydłowy niemal natychmiast wywalczył sobie miejsce w składzie białostockiego zespołu i już w pierwszym sezonie w żółto-czerwonych barwach zanotował 28 ligowych gier. Swój strzelecki dorobek z "Jotką" na piersi "Franek" zaczął budować w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2014/2015, kiedy to trafił do siatki rywali w wygranym 1:0 meczu z Górnikiem Zabrze.

W sumie w Jagiellonii 23-latek rozegrał 155 oficjalnych spotkań, w których zdobył 26 goli i zaliczył 15 asyst. Podczas pobytu w ekipie aktualnych wicemistrzów Polski urodzony w Gdańsku pomocnik 7 razy zaprezentował się na tle zagranicznych rywali w kwalifikacjach do Ligi Europy, a także 4-krotnie założył koszulkę z orzełkiem. Debiut w dorosłej reprezentacji kraju nastąpił w marcu 2018 roku w trakcie towarzyskiej potyczki przeciwko Nigerii.

Nic jednak nie trwa wiecznie. Frankowski, który już od ponad roku łączony był z różnymi zagranicznymi klubami, w końcu zmienia otoczenie. Skrzydłowy od teraz będzie grać dla amerykańskiego Chicago Fire występującego w lidze MLS.

W poprzednim sezonie "Strażacy", w barwach których prezentowali się kiedyś Piotr Nowak, Roman Kosecki, Jerzy Podbrożny, Krzysztof Król oraz Tomasz Frankowski, zajęli w konferencji wschodniej krajowych rozgrywek przedostatnie, 10. miejsce.

23-letni pomocnik z nowym zespołem podpisał kontrakt ważny do końca 2022 roku. Dzięki tej transakcji na konto Jagiellonii wpadnie blisko 1,5 mln euro.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1242 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39