Jagiellonia zagra z Widzewem. Maciej Stolarczyk wierzy w zwycięstwo

2023.02.03 10:03
W piątek (3.02) o godz. 20.30 Jagiellonia Białystok rozegra swój drugi wiosenny mecz. Żółto-Czerwoni ponownie zaprezentują się na wyjeździe, a rywalem podlaskiego zespołu będzie Widzew Łódź.
Jagiellonia zagra z Widzewem. Maciej Stolarczyk wierzy w zwycięstwo
Fot: Maciej Safaryn

Duma Podlasia nie przegrała meczu otwierającego rundę wiosenną, ale trudno powiedzieć, by wejście w 2023 r. było dla białostoczan udane. Jaga zagrała w Gliwicach słabe spotkanie, a remis sprawił, że Żółto-Czerwoni spadli na 15. miejsce w tabeli, czyli ostatnie nad strefą spadkową. Ekipa z północno-wschodniej Polski nie może zatem pozwolić sobie na następną stratę punktów, lecz zgarnięcie kompletu oczek już w najbliższej kolejce nie będzie łatwe, gdyż Jagiellończycy zmierzą się w Łodzi z Widzewem, a beniaminek spisuje się w tym sezonie wyśmienicie. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia są aktualnie na najniższym stopniu ligowego podium.

- Cieszę się, że do Łodzi za Jagiellonią wybiera się rzesza kibiców. Widzew również może liczyć na ogromne wsparcie fanów. Samo spotkanie będzie okraszone wspaniałą atmosferą. Trzeba podkreślić, że trener Niedźwiedź stworzył zespół walczący o wysokie cele, nawiązujący do aspiracji tych kibiców. Mamy jednak swój plan, wiemy jak rywal gra. Ta drużyna ewoluuje, posiada wybitne indywidualności jak Pawłowski czy Sanchez, ale największą wartością jest zespół - charakteryzuje najbliższego przeciwnika Maciej Stolarczyk, trener Jagiellonii.

Jak wygląda sytuacja kadrowa Dumy Podlasia? Żaden z piłkarzy nie musi pauzować z powodu nadmiaru kartek, ale w drużynie jest kilka kontuzji. Przez uraz w Łodzi nie wystąpi m.in. Aurelien Nguiamba.

- Dusan Stojinović jest z nami i w pełni gotowy do gry. Aurelien potrzebuje jeszcze chwili rehabilitacji, ostatni tydzień poświęciliśmy, aby był gotowy w pełni. Niestety w takcie ostatnich dni zgrupowania nabawił się urazu i walczymy o jego szybki powrót. Decyzja w sprawie ewentualnego występu Jesusa zapadnie w dniu meczu. Sztab medyczny staje na głowie, aby był gotowy do gry. Robimy wszystko, aby Hiszpan mógł wystąpić w Łodzi - informuje Maciej Stolarczyk.

Piątkowe spotkanie, które rozpocznie się o godz. 20.30, sędziować będzie Paweł Raczkowski. W roli asystentów wspomnianego arbitra wystąpią Adam Kupsik i Marcin Ciepły, a sędzią technicznym ma być Mateusz Jenda. Obsługą systemu VAR zajmą się z kolei Szymon Marciniak i Tomasz Marciniak.

W rundzie jesiennej Widzew pokonał przy Słonecznej Jagiellonię 2:0. Gole w tym meczu zdobywali Bartłomiej Pawłowski oraz Jordi Sanchez.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39