Jak znaleźć pracę, założyć biznes i radzić sobie z emocjami? Darmowe warsztaty

2023.01.10 08:06
Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizuje w styczniu kolejne bezpłatne warsztaty. Uczestnicy mogą podczas nich dowiedzieć się m.in. jak znaleźć satysfakcjonujący biznes, jak założyć własną firmę, czy radzić sobie ze swoimi emocjami.
Jak znaleźć pracę, założyć biznes i radzić sobie z emocjami? Darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań.

Pierwsze spotkanie "Rozmowa kwalifikacyjna – daj się poznać pracodawcy" zaplanowano na 11 stycznia. Wówczas uczestnicy będą mieli okazję, by dowiedzieć się jak zaprezentować siebie, by zapaść w pamięć rekruterom. Eksperci powiedzą im także, jakie znaczenie ma mowa ciała i wygląd zewnętrzny kandydata podczas pierwszego spotkania z potencjalnym szefem oraz o co może on wówczas zapytać. Podpowiedzą też, jak zdobyć rzetelne informacje na temat firmy, która nas interesuje.

Kolejne warsztaty "Zredukuj stres" zaplanowano na 13 stycznia. Podczas nich omówiona zostanie rola stresu w życiu człowieka, czynniki stresogenne czy analiza postaw życiowych. Uczestnicy wydarzenia poznają i praktycznie przećwiczą techniki relaksacji oraz inne techniki radzenia sobie ze stresem.

19 stycznia można będzie się dowiedzieć jak "Być skutecznym w poszukiwaniu pracy". Wówczas omówione zostaną zasady pisania CV i listu motywującego. Chętni dowiedzą się jakich błędów unikać oraz jak wyglądają metody selekcji i rekrutacji. Prowadzący powiedzą też jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej i jak dobrze na niej wypaść.

25 stycznia odbędzie się spotkanie "Emocje. Kryzysowy Zaradnik". Omówiona zostanie rola emocji i tego, jak należy sobie z nimi radzić. Tego samego dnia zaplanowano szkolenie "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Podczas tego wydarzenia prowadzący opowiedzą o tym, jak stres wpływa na ciało i umysł człowieka i jakie są metody antystresowe.

Ostatnie warsztaty "Asertywność bez tajemnic" zaplanowano na 26 stycznia. Podczas nich omówione zostanie pojęcie asertywności. Prowadzący powiedzą jak rozpoznać zachowanie asertywne i budować postawę asertywną.

Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie warsztatów. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: (85) 74 97 241, (85) 74 97 244, mailowo - biciz@wup.wrotapodlasia.pl, za pomocą formularza online lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1786 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39